Sisukord
Meie Eesti
Postimees

Lõimimise lumepall saab lisahoogu

6 min lugemist
  • Eesti lõimimispoliitika võib vaatamata puudustele üldiselt lugeda edukaks.
  • Lõimimist vajavad nii meie mitte-eestlased kui ka eestlased, kes mujal maailmas.
  • Lõimida pole vaja vaid rahvusrühmi, vaid ka regioone ja sotsiaalseid rühmi.
  • Avatud maailmas aitab meid sisemine sidusus ja hea lõimumise oskus.
Tapa vene põhikooli direktor Naima Sild murdis mullu detsembris koos Anastasia ja Denisiga pead eestikeelse ristsõna kallal. FOTO: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Ühiskonna sidustamine ja lõimimine on paljude ametkondade ülesanne, kultuuriministeeriumis vastutab selle valdkonna eest asekantsler, kultuurilise mitmekesisuse osakonna juhataja Piret Hartman. Vestlusringis osaleb ka sama osakonna peaspetsialist Olga Sõtnik. Kuna nad ei pea lõimimist vaid kultuuriteemaks, korraldab kultuuriministeerium koostööd ka teiste ametkondadega. Kõik ikka selle nimel, et kaasata Eesti kultuuriruumi mitmekesise keele- ja kultuuritaustaga kaasmaalasi ning taaslõimida neid, kes aastaid elanud kodumaast eemal.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui traditsioonilised meetodid ja keeleõpe üksi ei aita, tuleb mõelda laiemalt ning otsida uusi ideid, kuidas kaasata Eesti ellu ja kultuuriruumi kõik inimesed, kes meil elavad. Samas ei tohi me unustada ka eestlasi, kes on mujale elama läinud. Viimastel aastatel on huvi eesti keele õppimise vastu kasvanud ning Ida-Virumaa on ka ülejäänud Eestiga rohkem lõimunud. Narva Euroopa kultuuripealinna nominendiks saamine oli väljakutse, millele on vaja uusi ja põnevaid jätkulugusid. 

24.09.2019 26.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto