Sisukord
Maa Elu
Postimees
26.09.2019
Eesti Rehe läbis rahapesuskandaali vaikides (9) Koduhoovist leitud Rehe suri juba kaks päeva tagasi Plaanitav seadusemuudatus lubaks autod taas kõnniteedele parkima (9) Majandus Rängad kahtlused minevikust kummitavad edukat kalatööstust (19) Välismaa Demokraadid läksid Trumpi kõri kallale (1) Poola võimupartei muretseb LGBT pealetungi ja sotsid eelarvedistsipliini pärast KOHALIK VAADE. Poola parteid võistlevad toetuste enampakkumisel Arvamus Juhtkiri: sentide saagimine (4) Priit Pullerits: vana Euroopa ähvardab meid jälle (12) Ruth Kalda ja Marta Velgan: aeg kuulata noori arste (1) Maarja Vaino: laste kliimasõda (62) Els Heinsalu: välistav eestlaseks olemine (9) Martin Ehala: keele peal tallamisest (4) Meie Eesti Kadri Kangro: tervishoiuteenus on arsti ja patsiendi koosloome Haiglate vastutus ulatub betoonseinte vahelt kaugemale (1) Kultuur Eesti kultuuri tammetõru Sport Keskmine kulturnik-minister ja imehoos meer valasid higi Ivković Müürsepast: tean, et mul on hea sõber Eestis Kangert täitis ammuse eesmärgi Reis Seal, kus elavad tšuktšid ja jääkarud Maa Elu Maal elamise päev aitab töö- ja koolikohta leida Uus aretuskeskus ei jää viimaseks Tänavune kartulisaak on parem, kuid tarbimine väheneb (1) Piiripunktis kinni peetud hobuste tervis on korras Julged hundid käisid inimesi uudistamas Siberi metsapõlengud mõjutavad Eesti ilma Loomade eest hoolitsemine tõi tunnustuse Sügis on udude aeg Külmetuse vastu ravimtaimedega Õunapuu on suur abimees Sügis sobib muru külvamiseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Piiripunktis kinni peetud hobuste tervis on korras

1 min lugemist
Gunnar Klettenberg ratsavõistlusel. FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Eelmisel nädalal Luhamaa piiripunktis üle kümne tunni kinni hoitud võistlushobuste tervis pidas veterinaarametnike bürokraatiale seekord vastu ja ratsanikud loodavad, et rohkem nende kannatust proovile ei panda.

Ühe hobuseomaniku abikaasa Katri Klettenberg teab, millest räägib, sest nende pere on ühe võistlushobuse transpordil tekkinud tüsistuse tõttu kaotanud.

„Õnneks läks seekord kõik hästi. Meie pere kolm hobust olid järgmisel päeval pikale veninud transpordi tõttu tavalisest loiumad ja liikusid algul veidi kangemalt, aga muus osas paistis kõik korras olevat,” ütles ta.

Katri sõnutsi on Gunnar Klettenberg õppinud veterinaariat ja nii oskas ta piiripunktis ootamise ajal märgata hobuse juures esimesi haiguse tundemärke. Sellepärast võttis ta looma furgoonist, et teda kiirelt liigutada. Hoolimata sellest, et looma jalutamise eest sõimata sai. „Teadsime, mis võib olla tegevusetuse hind, ja tänu sellele võiski seekord kõik hästi lõppeda,” arutles ta.

Piiripunktis hoiti kinni ratsasportlasi Gunnar Klettenbergi, Urmas Raagi ja Paul Argust koos võistlushobustega, kes olid tagasiteel Venemaa võistlustelt. Probleeme põhjustasid Moskva veterinaarametniku puudulikult täidetud dokumendid.

„Nüüd just broneerisin Gunnarile koos hobustega kohad võistlustele Soome. Loodame, et seekord läheb piiriületus sujuvamalt, et me kõik õppisime sellest,” sõnas ta. Lisades, et hobuste transport tuleb arutusele järgmisel nädalal toimuval hobumajanduse nõukogul, probleemiga tegeleb Eesti Ratsaspordiliidu (ERL) esindaja.

Ratsasportlaste kõneisikuna teab Katri Klettenberg, et ka Urmas Raagi ja Paul Arguse pikka piiriületust taluma pidanud võistlushobuste tervisega on kõik korras. Nemadki on Soome võistlema minemas. (ME)

Järg 19.09 Maa Elus ilmunud artiklile „Eesti võistlushobuseid hoiti piiril üle kümne tunni kinni”.

Seotud lood
25.09.2019 27.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto