Sisukord
Maa Elu
Postimees
26.09.2019
Eesti Rehe läbis rahapesuskandaali vaikides (9) Koduhoovist leitud Rehe suri juba kaks päeva tagasi Plaanitav seadusemuudatus lubaks autod taas kõnniteedele parkima (9) Majandus Rängad kahtlused minevikust kummitavad edukat kalatööstust (19) Välismaa Demokraadid läksid Trumpi kõri kallale (1) Poola võimupartei muretseb LGBT pealetungi ja sotsid eelarvedistsipliini pärast KOHALIK VAADE. Poola parteid võistlevad toetuste enampakkumisel Arvamus Juhtkiri: sentide saagimine (4) Priit Pullerits: vana Euroopa ähvardab meid jälle (12) Ruth Kalda ja Marta Velgan: aeg kuulata noori arste (1) Maarja Vaino: laste kliimasõda (62) Els Heinsalu: välistav eestlaseks olemine (9) Martin Ehala: keele peal tallamisest (4) Meie Eesti Kadri Kangro: tervishoiuteenus on arsti ja patsiendi koosloome Haiglate vastutus ulatub betoonseinte vahelt kaugemale (1) Kultuur Eesti kultuuri tammetõru Sport Keskmine kulturnik-minister ja imehoos meer valasid higi Ivković Müürsepast: tean, et mul on hea sõber Eestis Kangert täitis ammuse eesmärgi Reis Seal, kus elavad tšuktšid ja jääkarud Maa Elu Uus aretuskeskus ei jää viimaseks Tänavune kartulisaak on parem, kuid tarbimine väheneb (1) Piiripunktis kinni peetud hobuste tervis on korras Julged hundid käisid inimesi uudistamas Siberi metsapõlengud mõjutavad Eesti ilma Loomade eest hoolitsemine tõi tunnustuse Sügis on udude aeg Külmetuse vastu ravimtaimedega Õunapuu on suur abimees Sügis sobib muru külvamiseks Vabatahtlike roll merepäästes kasvab Meelelahutus Koomiks Sudoku

Julged hundid käisid inimesi uudistamas

5 min lugemist
Ulukiuurija hinnangul on hundi arvukus viimased kümme aastat stabiilne olnud ja nende arv pole viimase aastaga oluliselt kasvanud. FOTO: Santucci/Zeppelin/sipa

Mõni nädal tagasi märkas Viljandimaal Karksi küla lähistel elav Piret kodu lähedal hunti nuuskimas. Loom ei kartnud ja liikus julgelt maja poole, kuid naine suutis ta siiski eemale peletada. Eelmisel nädalal murti tema hobipidamisel lambakarjast üks lammas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lammas läks hundi hambusse päise päeva ajal. Ka naise kohtumine võsavillemiga leidis aset päeval. „Ega see, et hunt lamba ära sõi, polegi nii haruldane, aga minu jaoks on ootamatu, et ma teda päise päeva ajal õue peal nägin. Ta oli nii julge, et võisin temaga tõtt vaadata vähem kui kümne meetri pealt,” kirjeldas Piret, kes on kindel, et tegu oli hundiga, sest tunneb loomi hästi.

Edaspidi peavad aga Pireti 29 lammast värsket õhku hingama maja kõrval oleval õuealal, millel on kindel aed ümber ja koer lähedal.

Hunt hoovi peal

Kuu aega tagasi nautis Marje (nimi muudetud) oma Hiiumaa suvekodus puhkust, kui poeg majast väljudes karjuma pis­­tis: hoovi peal oli kaks hunti, üks suurem, teine väiksem. See tegi pererahva ettevaatlikuks ja kui poeg mandrile naasis, võttis ta koera endaga kaasa. Marje jäi üksi saarele. Paar päeva hiljem luges ta õues raamatut, kui jäi ühtäkki endast umbes 15 meetri kaugusel olevat kuusemetsa jälgima. „Kogemata silmasin, et seal on miski imelik tutt. Kui ma hundi pea seal ära nägin, oli süda ikka kurgus küll,” meenutas naine.

25.09.2019 27.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto