Sisukord
Maa Elu
Postimees
26.09.2019
Eesti Rehe läbis rahapesuskandaali vaikides (9) Koduhoovist leitud Rehe suri juba kaks päeva tagasi Plaanitav seadusemuudatus lubaks autod taas kõnniteedele parkima (9) Majandus Rängad kahtlused minevikust kummitavad edukat kalatööstust (19) Välismaa Demokraadid läksid Trumpi kõri kallale (1) Poola võimupartei muretseb LGBT pealetungi ja sotsid eelarvedistsipliini pärast KOHALIK VAADE. Poola parteid võistlevad toetuste enampakkumisel Arvamus Juhtkiri: sentide saagimine (4) Priit Pullerits: vana Euroopa ähvardab meid jälle (12) Ruth Kalda ja Marta Velgan: aeg kuulata noori arste (1) Maarja Vaino: laste kliimasõda (62) Els Heinsalu: välistav eestlaseks olemine (9) Martin Ehala: keele peal tallamisest (4) Meie Eesti Kadri Kangro: tervishoiuteenus on arsti ja patsiendi koosloome Haiglate vastutus ulatub betoonseinte vahelt kaugemale (1) Kultuur Eesti kultuuri tammetõru Sport Keskmine kulturnik-minister ja imehoos meer valasid higi Ivković Müürsepast: tean, et mul on hea sõber Eestis Kangert täitis ammuse eesmärgi Reis Seal, kus elavad tšuktšid ja jääkarud Maa Elu Uus aretuskeskus ei jää viimaseks Tänavune kartulisaak on parem, kuid tarbimine väheneb (1) Piiripunktis kinni peetud hobuste tervis on korras Julged hundid käisid inimesi uudistamas Siberi metsapõlengud mõjutavad Eesti ilma Loomade eest hoolitsemine tõi tunnustuse Sügis on udude aeg Külmetuse vastu ravimtaimedega Õunapuu on suur abimees Sügis sobib muru külvamiseks Vabatahtlike roll merepäästes kasvab Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vabatahtlike roll merepäästes kasvab

4 min lugemist
Vormsi vabatahtlikud merepäästjad harjutamas. FOTO: Lauri Lindoja

Kui 22. augusti lehenumbris kirjutasime Paatsalus tegutseva Pärnumaa Merepääste MTÜ tegemistest, siis seekord tutvustame vabatahtlikku merepäästet laiemalt.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuigi vabatahtlike merepäästjate arv on viimase nelja aastaga enam kui neljakordistunud, on Politsei- ja Piirivalveameti prioriteediks tõusnud pigem merepäästjate tase ehk kvaliteet, mitte võimalikult suur ühingute või nende liikmete arv. „Pigem olgu neid vähem, aga kõige tähtsam on, et nad panustaksid aktiivselt mereohutuse tõusu,” kommenteeris PPA valmisoleku ja reageerimise büroo juhtivkorrakaitseametnik Marge Kohtla.

Vabatahtlike merepäästjate tegevuse toetamiseks on PPA eelarves ­330 000 eurot, mis jaguneb püsi-, tegevus- ja projektitoetusteks ning ennetustegevuse ja majanduskulude katteks. Ühingud saavad Kohtla kinnitusel toetust erinevalt.

25.09.2019 27.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto