Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
13.07.2020
Maanteeamet sõdib sõidueksamiaja müüjatega (4) Eesti ERMil miljon eurot puudu (5) Eesti lühiuudised Paadunud kelm tegutseb jälle (2) Aiarebaste nunnutamine võib lõppeda raske haigusega Majandus Renditööandjad nõuavad riigilt seadusemuudatusi (7) Majanduse lühiuudised Kaubavahetus vähenes järsult ka maikuus Eesti veofirmad ei kipu enam Venemaale tankima (3) Välismaa VIDEO ⟩ Naabreid hirmutab lätlaste kummaline sõidukultuur (58) Automaksu kehtestamine ajas leedulased vihale (2) Trump päästis vana sõbra vanglast PILTUUDIS ⟩ Poola valis presidenti Kuberneri vahistamisele vastati meeleavaldustega Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: tööjõurent kontrolli alla (1) Henri Zeigo: hiinameelne ülikool (3) VÄITLUS ⟩ Kas lobistidele peaks tegema kohustusliku registri? Indrek Koppel: valmistudes teiseks laineks – Iisraeli õppetunnid (10) Sergei Metlev: Facebooki surm (1) Heinrich Suik: energeetika varustatuse vähikäik (2) Kultuur Pärast kriisi tagasi piraadilaeval Eluvett ja surmarüübet Elevandi kõrtsist Sport Spordi lühiuudised Rallitest vajab planeerimist ja koostööd, kuid on sõitja arenguks ülioluline Mercedes rõõmustas, Ferrari kurvastas Eesti vormelitalent teeb karjääri tiimijuhina Tartu Lastel tuli koroonaproovide pärast loobuda kingitud kõnnirobotist Liiga suureks peetav kool läheb ikka remonti Oma Manhattan jääb tartlastele vaid unistuseks (2) Raadil kostis jälle vikati luiskamist ERM koondab sügisel töötajaid ja vähendab lahtiolekuaega Emajõgi tõi kokku palju rahvast Tartu lühiuudised Raju lõhkus tuuliku ja autoklaasi Vorbusest saab Tartu uus linnajagu Kirjandusmuuseumi direktori kohusetäitja: ma ei ole tulnud siia asutust kinni panema Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nime vastu protestinud vald otsib lippu ja vappi

2 min lugemist
Kambja vallavalitsuse ukse ees seisab endiselt silt «Ülenurme vald». Vallavolikogu esimees Heiki Sarapuu kinnitas, et see vahetatakse varsti välja, uus silt valla seadusliku nimega on tellitud. FOTO: Margus Ansu

Kuigi haldusreformist on möödas juba pea kaks aastat, pole sundliitmisega tekkinud Kambja vallal endiselt kasutusel ametlikke sümboleid – lippu ega vappi. See on igati mõistetav, sest alles sel suvel sai selgeks, milliseks jääb uue ühendvalla nimi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mullu Kambja ühendvallas korraldatud rahvaküsitlusest selgus, et rahvas eelistab nime Ülenurme vald. Volikogu kinnitas rahvahääletuse tulemused ning saatis need valitsusele. Sellegipoolest jättis valitsus valla nimeks Kambja.

Vallavolikogu esimees Heiki Sarapuu sõnas, et vallavalitsus ja volikogu on nimeotsusega leppinud ning töörahu on vallavalitsuses ja ka volikogus selles küsimuses taastunud. Samas tõdes Sarapuu, et teema on endiselt nii mõnegi vallakodaniku hingel.

11.07.2020 13.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto