Sisukord
Meie Eesti
Postimees
26.09.2019
Eesti Rehe läbis rahapesuskandaali vaikides (9) Koduhoovist leitud Rehe suri juba kaks päeva tagasi Plaanitav seadusemuudatus lubaks autod taas kõnniteedele parkima (9) Majandus Rängad kahtlused minevikust kummitavad edukat kalatööstust (19) Välismaa Demokraadid läksid Trumpi kõri kallale (1) Poola võimupartei muretseb LGBT pealetungi ja sotsid eelarvedistsipliini pärast KOHALIK VAADE. Poola parteid võistlevad toetuste enampakkumisel Arvamus Juhtkiri: sentide saagimine (4) Priit Pullerits: vana Euroopa ähvardab meid jälle (12) Ruth Kalda ja Marta Velgan: aeg kuulata noori arste (1) Maarja Vaino: laste kliimasõda (62) Els Heinsalu: välistav eestlaseks olemine (9) Martin Ehala: keele peal tallamisest (4) Meie Eesti Kadri Kangro: tervishoiuteenus on arsti ja patsiendi koosloome Haiglate vastutus ulatub betoonseinte vahelt kaugemale (1) Kultuur Eesti kultuuri tammetõru Sport Keskmine kulturnik-minister ja imehoos meer valasid higi Ivković Müürsepast: tean, et mul on hea sõber Eestis Kangert täitis ammuse eesmärgi Reis Seal, kus elavad tšuktšid ja jääkarud Maa Elu Maal elamise päev aitab töö- ja koolikohta leida Uus aretuskeskus ei jää viimaseks Tänavune kartulisaak on parem, kuid tarbimine väheneb (1) Piiripunktis kinni peetud hobuste tervis on korras Julged hundid käisid inimesi uudistamas Siberi metsapõlengud mõjutavad Eesti ilma Loomade eest hoolitsemine tõi tunnustuse Sügis on udude aeg Külmetuse vastu ravimtaimedega Õunapuu on suur abimees Sügis sobib muru külvamiseks Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Haiglate vastutus ulatub betoonseinte vahelt kaugemale

8 min lugemist
  • Kõikjal maailmas arutletakse, millised on haiglad ja nende roll tulevikus.
  • Haiglavõrgul tuleb arvestada, et eakate inimeste arv kasvab kõigis maakondades.
  • Meeskonnatöö roll tervishoius peab patsientide heaolu nimel suurenema.
Tartu Ülikooli kliinikumi peahoone Maarjamõisas. FOTO: Kristjan Teedema

Haiglavõrgu tulevikku pole viimasel ajal palju arutatud. Valitsuse määrus, mis määratleb haiglavõrku kuuluvad haiglad, muudeti möödunud aastal suurema kärata tähtajatuks. Valitsuse tasemel heaks kiidetud tervishoiu arengusuunad aastani 2020 peaksid pealkirjas toodud ajalise mõõte vaates olema aasta jooksul ka ellu viidud.

Tellijale

Praeguseks on Tartu Ülikooli kliinikumi või Põhja-Eesti regionaalhaiglaga võrgustunud kuus väiksemat üldhaiglat. Plaan on võrgustatud haiglate lisandumine. Võrgustumise üks eesmärk on anda piirkondlikele haiglatele otsustusõigus väiksemate üldhaiglate juhtimises läbi aktsiate enamusosaluse ja nõukogu tasemel hääleõiguse.

Tartu Ülikooli kliinikumi juhatuse esimehe Priit Eelmäe hinnangul on tulevikku vaadates üldhaiglates kindlasti mõistlik hoida plaanilist päevakirurgiat ja ööpäevaringset erakorralist abi. Samuti ambulatoorset eriarstiabi selles ulatuses, mida on võimalik kohapeal toetada diagnostikavõimalustega.

25.09.2019 27.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto