Sisukord
AK
Tänane leht
28.09.2019
Eesti Eestlased kisti Itaalia lobistide hirmukampaaniasse (6) Kümmekond TTV töötajat saab esmaspäeval koondamisteate (3) Legendide lõhkuja. Kuidas müüti tõestada või ümber lükata? (3) Majandus Kuidas ettevõtteid börsilt ära viiakse? Kolm põhjust, miks Netflixi aktsia kukub (1) Välismaa Helsingi kesklinnatunnel sai järjekordse korvi KOHALIK VAADE. Kõigi Itaalia maffiabosside bossi vari kägistab Sitsiilia linnakest Egiptlased kõigutavad järjekordset diktaatorit Itaalia turistilõksud ja palju paremad paigad, kuhu välismaalasi ei veeta Arvamus Inspireerib miljoneid (40) Kliendid otsustavad (2) Õppefilm linnalastele (1) Antropoloogist innovaator (1) Sport PM Dohas. Rasmus Mägi: 400 meetri tõkkejooksu medaliheitlus läheb kergejõustikuajalukku Priit Pulleritsu kolumn: hurraa, naised said lahti ebaõiglusest! (2) Kas vajame võrkpallimeeskonda autoriteeti või visionääri? Kliima Kliimamuutuste mõju meredele ja polaaraladele enam ära ei hoia Merendus Est-Agari vetikatööstus on ainulaadne kogu maailmas Reis Itaalia turistilõksud ja palju paremad paigad, kuhu välismaalasi ei veeta AK Veerandsajand hiljem endiselt meelerahuta (1) Leinalaagrid õpetasid lastele ka pärast kaotust lasteks jäämist Hingeabi andnud vajanuks hiljem ise hingeabi Mereohutus areneb katastroofe mööda Päev hiljem Rootsi ajalehtedes. Otsisid sõnu kirjeldamaks kirjeldamatut ja ajasid järge Eesti puudujääkides Järgmisel päeval Helsingin Sanomate toimetuses. Estonia hukk joonistas välja rahvuslikud erinevused Järgmisel päeval ühes Soome sünnitusmajas. Surmauudised keset uue elu sündi Arter «On aeg minna.» Ja ta hüppas Estonialt vette... Lõputu mure viis kadunud kapteni kaasa hauda (4) Konstantin Vassiljev: Oma tütardele ma jalgpalli ei soovita. Liiga karm Armuline Biskaia ja udunukker Porto (1) Meie elus hiilib ringi Hitler (12) Justin Petrone: kaine september (1) Päevapopp: juurseller, viigimari ja pihlakas Itaalia turistilõksud ja palju paremad paigad, kuhu välismaalasi ei veeta Sõiduproov. Lahkumispidu Volkswagenis. See siin on kõige kiirem Golf Sinu juhe ei jookse enam iialgi kokku! Eesti moe parimatest parimad Pärmibakterite elust New Yorgis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Järgmisel päeval Helsingin Sanomate toimetuses. Estonia hukk joonistas välja rahvuslikud erinevused

4 min lugemist
Helsingin Sanomate esikülg 29. septembril 1994. Külje teksti pani kokku katastroofipäeva toimetuses veetnud ja kolleegide sõnumeid oodanud Pekka Hakala. FOTO: Helsingin Sanomat

Pekka Hakala tööpäev venis 1994. aasta 27. septembril pikale: toona Helsingin Sanomate Soome uudiste osakonnas töötanud mehel oli sel päeval hilisõhtune vahetus ning nii saigi ta toimetuses asjad kokku panna alles järgmisel kuupäeval kella 1.30 ajal; koju Vantaasse jõudis ta veel pool tundi hiljem.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Juba hommikul kella 9 ja 10 vahel äratas teda telefonikõne uudistetoimetuse juhilt Marja-Riikka Saaristolt. «Ta küsis, kas ma saaksin kohe tööle tagasi minna, sest Läänemerel on laev põhja läinud. Rohkem ta midagi ei öelnud. Aga sain muidugi aru, et see pidi olema midagi tõsist, kui ta mulle juba helistas,» meenutab Hakala 25 aastat hiljem saatusliku 28. septembri hommikut.

Kui ta tööle jõudis, oli kõigile selge, et tegu on erakordselt traagilise õnnetusega. «Loomulikult oli see šokeeriv. Esimene küsimus oli mõistagi, kuidas, põrgu päralt, on selline asi võimalik,» kirjeldab ta õhkkonda toimetuses.

Kõrvaltvaatajatele oli ilmne, et olukord laeva uppumiskohal on meeleheitlik. «Merel oli torm ja pinnaltpäästjad lihtsalt tõmbasid inimesi helikopteritesse. Meil polnud Soomes neid piisavalt, aga inimesi oli Estonia pardal ligi tuhat. Oli näha, et see ei toimi.

27.09.2019 30.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto