Sisukord
Arvamus
Postimees
26.09.2019
Eesti Rehe läbis rahapesuskandaali vaikides (9) Koduhoovist leitud Rehe suri juba kaks päeva tagasi Plaanitav seadusemuudatus lubaks autod taas kõnniteedele parkima (9) Majandus Rängad kahtlused minevikust kummitavad edukat kalatööstust (19) Välismaa Demokraadid läksid Trumpi kõri kallale (1) Poola võimupartei muretseb LGBT pealetungi ja sotsid eelarvedistsipliini pärast KOHALIK VAADE. Poola parteid võistlevad toetuste enampakkumisel Arvamus Juhtkiri: sentide saagimine (4) Priit Pullerits: vana Euroopa ähvardab meid jälle (12) Ruth Kalda ja Marta Velgan: aeg kuulata noori arste (1) Maarja Vaino: laste kliimasõda (62) Els Heinsalu: välistav eestlaseks olemine (9) Martin Ehala: keele peal tallamisest (4) Meie Eesti Kadri Kangro: tervishoiuteenus on arsti ja patsiendi koosloome Haiglate vastutus ulatub betoonseinte vahelt kaugemale (1) Kultuur Eesti kultuuri tammetõru Sport Keskmine kulturnik-minister ja imehoos meer valasid higi Ivković Müürsepast: tean, et mul on hea sõber Eestis Kangert täitis ammuse eesmärgi Reis Seal, kus elavad tšuktšid ja jääkarud Maa Elu Maal elamise päev aitab töö- ja koolikohta leida Uus aretuskeskus ei jää viimaseks Tänavune kartulisaak on parem, kuid tarbimine väheneb (1) Piiripunktis kinni peetud hobuste tervis on korras Julged hundid käisid inimesi uudistamas Siberi metsapõlengud mõjutavad Eesti ilma Loomade eest hoolitsemine tõi tunnustuse Sügis on udude aeg Külmetuse vastu ravimtaimedega Õunapuu on suur abimees Sügis sobib muru külvamiseks Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Els Heinsalu: välistav eestlaseks olemine

3 min lugemist
Pass.  FOTO: Eero Vabamägi/Postimees

2011. aasta rahvaloenduse andmetel elab Eestis 180 rahvuse esindajaid. Mina näiteks olen eestlane. Minu abikaasa on itaallane. Kui meie lapsele Eesti ID-kaardi tegemisel küsiti minult lapse rahvuse kohta, siis vastasin ma «eesti ja itaalia». Mulle tundus selline vastus mõistliku ja loomulikuna. Ametnikus tekitas see vastus aga pahameelt.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

«Ma küsisin rahvuse, mitte kodakondsuse kohta,» turtsatas ta mulle. «Kodakondsust saab kaks olla, rahvust üks.»

Jaa, ma tean ise ka, et rahvus ja kodakondsus on kaks erinevat asja. Ja et täisealiseks saamisel peaks minu ja minu abikaasa lapsed valima, kas nad tahavad Eesti või Itaalia kodakondsust. Aga seda ma küll ei teadnud, et juba sünnist alates peaksid nad (või siis mina nende eest) valima, mis rahvusest nad on.

Aga mis rahvusest nad siis on?

25.09.2019 27.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto