Sisukord
Arvamus
Postimees
26.09.2019
Eesti Rehe läbis rahapesuskandaali vaikides (9) Koduhoovist leitud Rehe suri juba kaks päeva tagasi Plaanitav seadusemuudatus lubaks autod taas kõnniteedele parkima (9) Majandus Rängad kahtlused minevikust kummitavad edukat kalatööstust (19) Välismaa Demokraadid läksid Trumpi kõri kallale (1) Poola võimupartei muretseb LGBT pealetungi ja sotsid eelarvedistsipliini pärast KOHALIK VAADE. Poola parteid võistlevad toetuste enampakkumisel Arvamus Juhtkiri: sentide saagimine (4) Priit Pullerits: vana Euroopa ähvardab meid jälle (12) Ruth Kalda ja Marta Velgan: aeg kuulata noori arste (1) Maarja Vaino: laste kliimasõda (62) Els Heinsalu: välistav eestlaseks olemine (9) Martin Ehala: keele peal tallamisest (4) Meie Eesti Kadri Kangro: tervishoiuteenus on arsti ja patsiendi koosloome Haiglate vastutus ulatub betoonseinte vahelt kaugemale (1) Kultuur Eesti kultuuri tammetõru Sport Keskmine kulturnik-minister ja imehoos meer valasid higi Ivković Müürsepast: tean, et mul on hea sõber Eestis Kangert täitis ammuse eesmärgi Reis Seal, kus elavad tšuktšid ja jääkarud Maa Elu Uus aretuskeskus ei jää viimaseks Tänavune kartulisaak on parem, kuid tarbimine väheneb (1) Piiripunktis kinni peetud hobuste tervis on korras Julged hundid käisid inimesi uudistamas Siberi metsapõlengud mõjutavad Eesti ilma Loomade eest hoolitsemine tõi tunnustuse Sügis on udude aeg Külmetuse vastu ravimtaimedega Õunapuu on suur abimees Sügis sobib muru külvamiseks Vabatahtlike roll merepäästes kasvab Meelelahutus Koomiks Sudoku

Martin Ehala: keele peal tallamisest

2 min lugemist
Martin Ehala. FOTO: Konstantin Sednev

On kultuure, kus külla minnes võetakse esikus kingad jalast, on kultuure, kus seda ei tehta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Meil võetakse jalast, mis on igati ökoloogiline, arvestades pikki mudaseid aastaaegu. Muidugi kui tuleb kaugelt harv külaline, kellele see komme on võõras, lubame tal lahkelt kingad jalga jätta. Siinsetelt sõpradelt aga eeldame tavapärast käitumist, isegi kui nad on pärit mõnest teisest kultuurist.

Enam-vähem sama on keelega. Küsimus ei ole selles, et teenuseäpid võimaldavad toimida nii, et pole vaja omavahel sõnagi vahetada, ja seetõttu saavad taksot juhtida ja pitsat kullerdada ka kurttummad. Õhtuti lisatööd tegevad välisüliõpilased ei ole erivajadusega ja kõigis Eesti ülikoolides saab eesti keelt õppida.

25.09.2019 27.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto