Sisukord
Arvamus
Postimees
26.09.2019
Eesti Rehe läbis rahapesuskandaali vaikides (9) Koduhoovist leitud Rehe suri juba kaks päeva tagasi Plaanitav seadusemuudatus lubaks autod taas kõnniteedele parkima (9) Majandus Rängad kahtlused minevikust kummitavad edukat kalatööstust (19) Välismaa Demokraadid läksid Trumpi kõri kallale (1) Poola võimupartei muretseb LGBT pealetungi ja sotsid eelarvedistsipliini pärast KOHALIK VAADE. Poola parteid võistlevad toetuste enampakkumisel Arvamus Juhtkiri: sentide saagimine (4) Priit Pullerits: vana Euroopa ähvardab meid jälle (12) Ruth Kalda ja Marta Velgan: aeg kuulata noori arste (1) Maarja Vaino: laste kliimasõda (62) Els Heinsalu: välistav eestlaseks olemine (9) Martin Ehala: keele peal tallamisest (4) Meie Eesti Kadri Kangro: tervishoiuteenus on arsti ja patsiendi koosloome Haiglate vastutus ulatub betoonseinte vahelt kaugemale (1) Kultuur Eesti kultuuri tammetõru Sport Keskmine kulturnik-minister ja imehoos meer valasid higi Ivković Müürsepast: tean, et mul on hea sõber Eestis Kangert täitis ammuse eesmärgi Reis Seal, kus elavad tšuktšid ja jääkarud Maa Elu Maal elamise päev aitab töö- ja koolikohta leida Uus aretuskeskus ei jää viimaseks Tänavune kartulisaak on parem, kuid tarbimine väheneb (1) Piiripunktis kinni peetud hobuste tervis on korras Julged hundid käisid inimesi uudistamas Siberi metsapõlengud mõjutavad Eesti ilma Loomade eest hoolitsemine tõi tunnustuse Sügis on udude aeg Külmetuse vastu ravimtaimedega Õunapuu on suur abimees Sügis sobib muru külvamiseks Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ruth Kalda ja Marta Velgan: aeg kuulata noori arste

4 min lugemist
Pärnus arutleti perearstinduse tuleviku üle. FOTO: Urmas Luik FOTO: Urmas Luik

Vanasti oli polikliinikute süsteem toimiv ning peaksime sinna tagasi pöörduma? Perearstid nii ei arva. Ka ei ole praegune perearstist ettevõtja mudel ainuvõimalik, kirjutavad TÜ peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi juhataja Ruth Kalda ja noor perearst Marta Velgan. 

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Viimaste kuude vältel on perearstiabi teema pidevalt esiplaanil: järjepanu on luhtunud konkursid erruläinud perearstide asendamiseks. Terviseameti tegevus olukorra lahendamiseks – omavoliline patsientide jagamine ümberkaudsete perearstide nimistutesse – on pälvinud nii perearstide, patsientide kui avalikkuse hukkamõistu. Seda olukorda on hakatud kutsuma perearstikriisiks.

Allakirjutanutel on tekkinud aga küsimus, miks kümme aastat ette prognoositu ikkagi kriisi jõuab, nii et kroonilise probleemiga lõpuks haiglasse joostakse. Tegemist ei ole kujundliku väljendi, vaid tegelikkuse peegeldusega, sest sotsiaalministeerium on otsesõnu lubanud, et haiglad peavad vajadusel perearstide töö enda peale võtma.

Perearstid on aastaid osalenud ministeeriumi kokku kutsutud esmatasandi jätkusuutlikkuse töögrupis, kus maapiirkondade probleemid, väikeste kohtade perearstipõud, perearstkonna vananemine on kõne all olnud pikka aega.

25.09.2019 27.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto