T, 21.03.2023

Keskmine kulturnik-minister ja imehoos meer valasid higi

Andres Vaher
, reporter
Keskmine kulturnik-minister ja imehoos meer valasid higi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mihhail Kõlvarti jõu- ja ilunumbrid.
Mihhail Kõlvarti jõu- ja ilunumbrid. Foto: Mihkel Maripuu

Mis ühendab tegevsportlasi Tuuli Tomingast ja Helary Mägisalu, suurärimeest Urmas Sõõrumaad ja endist atleeti Jüri Jaansoni? Väga lihtne: maksimaalsed 300 punkti NATO testil.

Spordinädala raames toimunud liikumishommikul panid end kaitseväe üldfüüsilises – ehk nn NATO – testis proovile väga erinevate elualade esindajad. Kindralmajor, poliitikud, endised ja praegused sportlased, lihtsalt harrastajad.

Higi tilkus. Mida aeg edasi, seda enam hingeldamist kostis ja taaruvat sammu kohtas. Lõpuks olid väsinud, aga õnnelikud kõik need 19, kes katsumuse ette võtsid. Test koosnes kätekõverdustest ja kõhulihaste harjutustest kahe minuti jooksul ning 3,2 km jooksust. Punkte arvutati vastavalt soole ja vanusele.

«Minu hommik algas teise pensionisambaga seotud küsimuste arutamisega, aga sellele järgnes päeva nael – enda kehaline proovilepanek. Soovisin teada, milline on mu vorm treeningtsükli alguses. Sain jätkamiseks piisavalt stiimulit,» tõdes kultuuriminister Tõnis Lukas ja hindas muigelsui seisundit: «Keskmine kultuuritöötaja. Siit annab ainult paremaks minna. Aga arvan, et kui ma suutnuks proffidega sammu pidada, tekiks inimestel ilmselt küsimus, mida ma tööajal teen.»

Linnapea silmipööritav soolo ja kannatus

Märksõnad
Tagasi üles