Sisukord
Sport
Tänane leht
26.09.2019
Eesti Rehe läbis rahapesuskandaali vaikides (9) Koduhoovist leitud Rehe suri juba kaks päeva tagasi Plaanitav seadusemuudatus lubaks autod taas kõnniteedele parkima (9) Majandus Rängad kahtlused minevikust kummitavad edukat kalatööstust (19) Välismaa Demokraadid läksid Trumpi kõri kallale (1) Poola võimupartei muretseb LGBT pealetungi ja sotsid eelarvedistsipliini pärast KOHALIK VAADE. Poola parteid võistlevad toetuste enampakkumisel Arvamus Juhtkiri: sentide saagimine (4) Priit Pullerits: vana Euroopa ähvardab meid jälle (12) Ruth Kalda ja Marta Velgan: aeg kuulata noori arste (1) Maarja Vaino: laste kliimasõda (62) Els Heinsalu: välistav eestlaseks olemine (9) Martin Ehala: keele peal tallamisest (4) Meie Eesti Kadri Kangro: tervishoiuteenus on arsti ja patsiendi koosloome Haiglate vastutus ulatub betoonseinte vahelt kaugemale (1) Kultuur Eesti kultuuri tammetõru Sport Keskmine kulturnik-minister ja imehoos meer valasid higi Ivković Müürsepast: tean, et mul on hea sõber Eestis Kangert täitis ammuse eesmärgi Reis Seal, kus elavad tšuktšid ja jääkarud Maa Elu Uus aretuskeskus ei jää viimaseks Tänavune kartulisaak on parem, kuid tarbimine väheneb (1) Piiripunktis kinni peetud hobuste tervis on korras Julged hundid käisid inimesi uudistamas Siberi metsapõlengud mõjutavad Eesti ilma Loomade eest hoolitsemine tõi tunnustuse Sügis on udude aeg Külmetuse vastu ravimtaimedega Õunapuu on suur abimees Sügis sobib muru külvamiseks Vabatahtlike roll merepäästes kasvab Meelelahutus Koomiks Sudoku

Keskmine kulturnik-minister ja imehoos meer valasid higi

3 min lugemist
Mihhail Kõlvarti jõu- ja ilunumbrid. FOTO: Mihkel Maripuu

Mis ühendab tegevsportlasi Tuuli Tomingast ja Helary Mägisalu, suurärimeest Urmas Sõõrumaad ja endist atleeti Jüri Jaansoni? Väga lihtne: maksimaalsed 300 punkti NATO testil.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Spordinädala raames toimunud liikumishommikul panid end kaitseväe üldfüüsilises – ehk nn NATO – testis proovile väga erinevate elualade esindajad. Kindralmajor, poliitikud, endised ja praegused sportlased, lihtsalt harrastajad.

Higi tilkus. Mida aeg edasi, seda enam hingeldamist kostis ja taaruvat sammu kohtas. Lõpuks olid väsinud, aga õnnelikud kõik need 19, kes katsumuse ette võtsid. Test koosnes kätekõverdustest ja kõhulihaste harjutustest kahe minuti jooksul ning 3,2 km jooksust. Punkte arvutati vastavalt soole ja vanusele.

«Minu hommik algas teise pensionisambaga seotud küsimuste arutamisega, aga sellele järgnes päeva nael – enda kehaline proovilepanek. Soovisin teada, milline on mu vorm treeningtsükli alguses. Sain jätkamiseks piisavalt stiimulit,» tõdes kultuuriminister Tõnis Lukas ja hindas muigelsui seisundit: «Keskmine kultuuritöötaja. Siit annab ainult paremaks minna. Aga arvan, et kui ma suutnuks proffidega sammu pidada, tekiks inimestel ilmselt küsimus, mida ma tööajal teen.»

Linnapea silmipööritav soolo ja kannatus

25.09.2019 27.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto