T, 21.03.2023

Kangert täitis ammuse eesmärgi

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Kangert täitis ammuse eesmärgi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tanel Kangert Yorkshire’i maailmameistrivõistluste stardipukis. 
Tanel Kangert Yorkshire’i maailmameistrivõistluste stardipukis. Foto: Mario Stiehl Via Www.imago-images.de/Imago Images/mario Stiehl

Tanel Kangert pistis eile Inglismaal Yorkshire’is peetavatel maailmameistrivõistlustel eraldistardist saavutatud seitsmenda kohaga taskusse Tokyo olümpiapileti.

32-aastane jalgrattur mõtles eilsest võistlusest viimased kuu aega. Kuigi pärast MMi osaleb ta veel kolmel jõuproovil, on MM neist selgelt tähtsaim. Ja põhirõhk oli just eraldistardist võistlusel, kus eestlane tahtis lõpuks esikümnesse jõuda. Seitsme aasta eest oli ta Hollandis peetud tiitlivõistlusel kolmeteistkümnes.

Kuna Kangert sõitis ilma raadiosideta, sai ta kuulata ainult iseennast. Esimesed kilomeetrid võttis ta rahulikumalt, järgmised 12 hoidis tempot. Jalgrattur ise arvas, et ehk alustas veidi liiga kiiresti, sest püüdis üsna ruttu enda ees startinud prantslase kinni. «Ta jäi veel tükiks ajaks minu taha sõitma, mis näitaski, et pingutasin algul ehk liiga palju,» arutles Kangert, kuid lisas, et lõpuga ta väga palju ära ei andnud.

Kuigi eestlane ei teadnud vaheaegu, nägi ta kompuutrist vastu vaatavaid arve ning need andsid lootust heaks kohaks. «Aga kui Eurospordi helikopterit ja mootorratast taga pole, siis liidrikohta sa ei hoia,» ütles ta tabavalt.

Küll aga saatis Eurospordi helikopter teist aastat järjest maailmameistriks kroonitud austraallast Rohan Dennist, kes oli teistest peajagu üle. Hõbeda võitnud belglane Remco Evenepoel kaotas talle 1.08ga ning pronksile tulnud itaallane Filippo Ganna 1.55ga.

Märksõnad
Tagasi üles