Sisukord
Sport
Postimees
26.09.2019
Eesti Rehe läbis rahapesuskandaali vaikides (9) Koduhoovist leitud Rehe suri juba kaks päeva tagasi Plaanitav seadusemuudatus lubaks autod taas kõnniteedele parkima (9) Majandus Rängad kahtlused minevikust kummitavad edukat kalatööstust (19) Välismaa Demokraadid läksid Trumpi kõri kallale (1) Poola võimupartei muretseb LGBT pealetungi ja sotsid eelarvedistsipliini pärast KOHALIK VAADE. Poola parteid võistlevad toetuste enampakkumisel Arvamus Juhtkiri: sentide saagimine (4) Priit Pullerits: vana Euroopa ähvardab meid jälle (12) Ruth Kalda ja Marta Velgan: aeg kuulata noori arste (1) Maarja Vaino: laste kliimasõda (62) Els Heinsalu: välistav eestlaseks olemine (9) Martin Ehala: keele peal tallamisest (4) Meie Eesti Kadri Kangro: tervishoiuteenus on arsti ja patsiendi koosloome Haiglate vastutus ulatub betoonseinte vahelt kaugemale (1) Kultuur Eesti kultuuri tammetõru Sport Keskmine kulturnik-minister ja imehoos meer valasid higi Ivković Müürsepast: tean, et mul on hea sõber Eestis Kangert täitis ammuse eesmärgi Reis Seal, kus elavad tšuktšid ja jääkarud Maa Elu Maal elamise päev aitab töö- ja koolikohta leida Uus aretuskeskus ei jää viimaseks Tänavune kartulisaak on parem, kuid tarbimine väheneb (1) Piiripunktis kinni peetud hobuste tervis on korras Julged hundid käisid inimesi uudistamas Siberi metsapõlengud mõjutavad Eesti ilma Loomade eest hoolitsemine tõi tunnustuse Sügis on udude aeg Külmetuse vastu ravimtaimedega Õunapuu on suur abimees Sügis sobib muru külvamiseks Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ivković Müürsepast: tean, et mul on hea sõber Eestis

2 min lugemist
Fotomeenutus aastast 2000: Ateena AEK mängija Martin Müürsepp kuulab Dušan Ivkovići õpetussõnu. FOTO: Toomas Huik

Täna on seni ainsa NBAs mänginud eesti korvpalluri Martin Müürsepa 45. sünnipäev. Selle puhul korraldatakse mäng «Mürka viimane lahing», kuhu tuleb kohale palju meie eduka mängumehe omaaegseid võitluskaaslasi üle maailma, samuti talle tähtsad treenerid.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Eesotsas Dušan Ivkovićiga. «Ta on korvpallijumal. Ta on minu karjääri jätnud positiivses mõttes kõige tõsisema ja sügavama jälje,» ütles Müürsepp oma lahkumismängule pühendatud, Kanal 2 ekraanile jõudnud telesaates. Ses saates käidi Belgradis, Ivkovićil külas. Ehkki korvpallimaestro kinnitas veendunult, et ta on 26. septembril Tallinnas kohal, ei lubanud arstid tal paraku mitme tuhande kilomeetri pikkust reisi praegu ette võtta.

Ent Ivkovići meenutused Müürsepast on tänasel päeval ometi omal kohal. «Ajal, mil Martin mängis, oli korvpall Euroopas üsna teist nägu. Toona oli palju andekaid mängijaid ning USAst saabus väga häid, karjääri lõpetavaid mängumehi. Nägin kohe (kui Müürsepp saabus Kreekasse, Saloniki Arisesse – toim), et Martin on üliandekas. Otsustasin hoobilt, et toon ta järgmiseks hooajaks (1999 suvest – toim) Ateena AEKsse,» alustas Ivković meenutustega.

«Tegemist on haruldase juhuga mu treenerikarjääris, kui mängija on minu käe all olnud kahes erinevas klubis. Nii AEKs (1999–2001 – toim), kus mängisime väga-väga head korvpalli, kui pärast seda ka Venemaal. Mina kutsusingi Martini Moskva CSKAsse (2004/05 – toim). Olin tema mänguga väga rahul. Kui kujutate ette kaasaegse korvpalli «number nelja» positsiooni mängija prototüüpi, siis Martin oli seda.»

25.09.2019 27.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto