Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
27.05.2020
Video ⟩ «Ujusin üle ja nägin Euroopa Liidu märki.» 38-aastane Aafrika Põhja-Koreast pagenud mees räägib oma põgenemisloo (17) Eesti Piiride avamine tõi Soomest 10 nakkusjuhtumit (8) Ubja lähistel varises sisse vana kaevanduskäik Aab: Rail Balticu Pärnumaa trassi nihkumine ei ole välistatud (1) Eesti lühiuudised Majandus Üle hulga aja laenu võtnud Eesti plaanib veel laenata (11) Majanduse lühiuudised Bolt loodab saja miljoni euro abil turuosa kasvatada Saksamaa valitsus haarab Lufthansas ohjad Maksepuhkusel iga kümnes laen Töötajate palgaootus on kahanenud Kohus vaeb uue õlitehase ehitusluba Välismaa Euroopa rohelised kritiseerivad Eesti investeeringut põlevkiviõlitehasesse Välismaa lühiuudised Kriitikud peavad eriolukorra lõpetamist Ungaris sisutühjaks žestiks (2) Kosmoselendudele koidab uus ajastu (1) Arvamus Mart Raudsaar: uus dimensioon ajakirjanduses (1) Maarja Vaino: hea hautise retsept (5) Andres Peets: maksma peab tee kasutaja, mitte auto omanik (8) Andres Herkel: aeg e-valimised maailma viia (10) Erkki Bahovski: vana normaalsus Uno Ainsoo: ületootmine maasikapõldudel Juhtkiri: kosmos on lähemal kui Paide (1) Kultuur Kuidas mõjutab tehnoloogia inimeste enesetaju? Eino Tambergi sünniaastapäeva tähistatakse suurejooneliselt Ivo Felt: karta on massilist B-filmide puhangut (1) Sport Spordi lühiuudised Urmo Aava ralli MM-etapist Eestis: meie puudused võivad olla tugevused, kui neisse ise usume Erki Nool ootab päeva, mil tema tippmark kukub Tartu Kliinikumi preemia pälvinud Väino Sinisalu elutöö ei ole sugugi tehtud Jüri Saar: Puhuge! Kõvemini! Urmas Kruuse: kriisist saadud kogemus tuleb enda kasuks tööle panna Peep Peterson: nõuan ausaid maasikaid! Linnavalitsuse veebikoosolekule tikkus kutsumata külaline Koroonakriis nullis Tartu raekotta lifti ehitamise Tartu lühiuudised Linn lükkab majanduslanguse hirmus lasteaia kalli remondi edasi Kaasava eelarve ideedest paistab sportlik eluviis Elektrirattaid saab nüüd tasuta parklas laadida Kultuuri lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Urmas Klaas: meie ettevõtlusel läheb hästi

2 min lugemist
Urmas Klaas FOTO: Sille Annuk

Tartul ja Tartu ettevõtetel läheb hästi. Igal aastal lisandub siia uusi ettevõtteid ja töökohti. Eelmisel, 2018. aastal investeerisid Tartu ettevõtted 125 miljonit eurot, mis on 14 miljonit eurot enam kui aasta varem. Müüki kasvatati seejuures 800 miljoni ja kasumit 30 miljoni euro võrra.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ettevõtete konkurentsivõime suurendamisel Eestis on üks peamisi väljakutseid ja kasutamata võimalusi digiteerimine. Seetõttu hakkas Tartu linn sel aastal jagama toetust tootmise digiteerimiseks. Ettevõtted on selle hästi vastu võtnud ja esimesed toetused on ka makstud. Järgmisel aastal on plaanis seda jätkata. Mul on väga hea meel, et digiteerimise olulisust aitavad Tartu linnal ettevõtetesse edasi viia ka Tartu ärinõuandla ja Tartu ülikooli arvutiteaduste instituut.

Vilja on kandnud ka uusettevõtlus ja investeeringud tugistruktuuridesse inkubatsiooniteenuste arendamiseks. Selle aasta esimeses pooles investeeriti Eesti iduettevõtetesse 117 miljonit eurot. Tartust alguse saanud idufirmadesse Glia ja TBD Biodiscovery vastavalt 18 ja 4,5 miljonit eurot ning Tartu ettevõtlusauhindade jagamisel silmapaistvaima iduettevõtte tiitli võitnud Fractorysse üle miljoni euro. Killustunud pilvevõrke ühendav Hive on hea näide Tartu linna toetatavast Euroopa kosmoseagentuuri äriinkubaatori ettevõttest, kes võitles ennast Ajujahi esikümnesse. Omaette näitaja on ka iduettevõtete palgatase, mis on 27 protsenti kõrgem kui Eesti keskmine.

26.05.2020 27.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto