Sisukord
Arter
Postimees
28.09.2019
Eesti Eestlased kisti Itaalia lobistide hirmukampaaniasse (6) Kümmekond TTV töötajat saab esmaspäeval koondamisteate (3) Legendide lõhkuja. Kuidas müüti tõestada või ümber lükata? (3) Majandus Kuidas ettevõtteid börsilt ära viiakse? Kolm põhjust, miks Netflixi aktsia kukub (1) Välismaa Helsingi kesklinnatunnel sai järjekordse korvi KOHALIK VAADE. Kõigi Itaalia maffiabosside bossi vari kägistab Sitsiilia linnakest Egiptlased kõigutavad järjekordset diktaatorit Itaalia turistilõksud ja palju paremad paigad, kuhu välismaalasi ei veeta Arvamus Inspireerib miljoneid (40) Kliendid otsustavad (2) Õppefilm linnalastele (1) Antropoloogist innovaator (1) Sport PM Dohas. Rasmus Mägi: 400 meetri tõkkejooksu medaliheitlus läheb kergejõustikuajalukku Priit Pulleritsu kolumn: hurraa, naised said lahti ebaõiglusest! (2) Kas vajame võrkpallimeeskonda autoriteeti või visionääri? Kliima Kliimamuutuste mõju meredele ja polaaraladele enam ära ei hoia Merendus Est-Agari vetikatööstus on ainulaadne kogu maailmas Reis Itaalia turistilõksud ja palju paremad paigad, kuhu välismaalasi ei veeta AK Veerandsajand hiljem endiselt meelerahuta (1) Leinalaagrid õpetasid lastele ka pärast kaotust lasteks jäämist Hingeabi andnud vajanuks hiljem ise hingeabi Mereohutus areneb katastroofe mööda Päev hiljem Rootsi ajalehtedes. Otsisid sõnu kirjeldamaks kirjeldamatut ja ajasid järge Eesti puudujääkides Järgmisel päeval Helsingin Sanomate toimetuses. Estonia hukk joonistas välja rahvuslikud erinevused Järgmisel päeval ühes Soome sünnitusmajas. Surmauudised keset uue elu sündi Arter «On aeg minna.» Ja ta hüppas Estonialt vette... Lõputu mure viis kadunud kapteni kaasa hauda (4) Konstantin Vassiljev: Oma tütardele ma jalgpalli ei soovita. Liiga karm Armuline Biskaia ja udunukker Porto (1) Meie elus hiilib ringi Hitler (14) Justin Petrone: kaine september (1) Päevapopp: juurseller, viigimari ja pihlakas Itaalia turistilõksud ja palju paremad paigad, kuhu välismaalasi ei veeta Sõiduproov. Lahkumispidu Volkswagenis. See siin on kõige kiirem Golf Sinu juhe ei jookse enam iialgi kokku! Eesti moe parimatest parimad Pärmibakterite elust New Yorgis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Meie elus hiilib ringi Hitler

6 min lugemist
Hiiliv Hitler meie elus FOTO: Neeme Raud

Miks ikkagi otsitakse arhiividest üha materjale, mis innustavad ümber hindama Hitleri iseloomu ja tema tegevuse motiive? Aastakümneid üleval olnud küsimus, kas hitleriaanale kunagi ka lõpp tuleb, ei näi leidvat jaatavat vastust.  

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mõte hiilivast Hitlerist tuli mul tänu udus luuranud Leninile. Tehes mõne aasta eest telesaadet Valgevenest, jäime Minski keskväljakul koos operaatoriga silma kohalikule eriteenistusele. Meie dokumendid olid korras, kuid edasi filmida ei lubatud, sest oli vaja, et ka kõrgemad pagunid pressikaardid üle vaataksid. Ja siis veel kõrgemad. Ootasime neid leitnante suure Lenini kuju ees, mis Minski keskel uhkelt alles, ja kuna «suurt punast juhti» ümbritses tol hommikul tihe udu, tuli mul mõte panna saate pealkirjaks «Lenin udus» – omamoodi allegooria ka tänapäeva Valgevene poliitikale, kus kusagilt udust paistab ikka ka punariik.

Mida aeg edasi, seda enam tundus mulle, et Lenin ei ole ainus 20. sajandi mõrvarlik liider, kes meid siin 21. sajandi teisel kümnendil veel kummitab. Kui tähelepanelikult vaadata, hiilib meie ümber jätkuvalt – ja üsna nähtavalt – ka Hitler. Tegelikult on tema varju näha sootuks enam kui Lenini või ka Stalini oma.

Hitleri juurde ei juhtinud mu mõtteid siiski «Mein Kampfi» eestikeelse uusväljaande ja selle ootamatu müügiedu ümber mõne nädala eest toimunud arutelu.

27.09.2019 30.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto