Sisukord
Kultuur
Postimees
27.09.2019
Eesti Õppemaks kõigile. Tartu Ülikoolis küpseb rahateenimisplaan (31) Kõlvart paneb Tallinna televisiooni kinni Jaaganti poliitikaradar. Terakeste puistamine (4) Rehe koduaed jäeti läbi otsimata pere soovil (46) Krimmi Eesti Tare sai annetuste abil korda (1) Majandus Bussifirmad avavad suu: riigi ülbus tapab Eesti bussiliikluse (13) EKP juhatuse liige lahkub ootamatult Välismaa Suri Prantsuse president Jacques Chirac Paremäärmuslased hiilivad tagasi Austria valitsusse (5) KOHALIK VAADE. EL läheb Leedu volinikuhakatisega riskile KOHALIK VAADE. Bulgaariale langes sülle riigi pädevust ületav portfell Rumeenia ja Ungari kandidaadid põrusid KOHALIK VAADE. Euroopa välisasjad lähevad poliitilise raskekaallase kätte Arvamus Juhtkiri: raha juurde või õpe tasuliseks (13) Kristina Herodes: salasõltlased on kõige hullemad (8) Urmas Varblane: keerulised ajad vajavad tarka eelarvepoliitikat (13) Vahur Kersna: kelle ja miks sülitab televisioon välja? (4) Andrus Karnau: seitsme euro eelarve (3) Sven Sester: põlevkivist ja rohepöördest (6) Meie Eesti Aleksei Lotman: lõpetagem looduse tükeldamine (8) ​Kliimaaktivistid: praegune majandussüsteem ei püsi enam kaua (21) «Ma-ilm ja mõnda»: Lämmatav, kuid vajalik valuuta looduse majapidamises Kultuur Mida teha inimesega? Muusikapäev toob kontserdid küladesse ja trammidesse Mürgel udara ümber (2) Sport PM Dohas. Kas soe kliima sobib Eesti sportlastele? (1) Aitäh elamuste eest, Martin Müürsepp! (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Muusikapäev toob kontserdid küladesse ja trammidesse

4 min lugemist
Kaitseväe orkester esinemas mullusel muusikapäeval Rakvere Põhjakeskuses. FOTO: Vladislav Musakko

Juba seitsmendat aastat järjest tähistatakse Eestis rahvusvahelist muusikapäeva mahuka kontserdiprogrammiga, mis paneb oktoobri esimesel päeval muusika kõlama ka sellistes paikades, kus muidu kontserte ei toimu. Muusikapäeva üritused, sealhulgas üle saja kontserdi, on huvilistele kuulamiseks tasuta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Muusikapäeva tähistamise taga Eestis on Eesti Muusikanõukogu, mis on juba alates aastast 2002 andnud 1. oktoobril välja Eesti muusikaauhindu silmapaistvaimate eesti muusikute tunnustamiseks. Selle olulise tseremoonia täiendusena ongi tekkinud muusikapäeva tasuta kontserdiprogramm, mis kaasab muusikapäeva tähistamisesse nii sadu muusikuid kui ka arvuka kontserdipubliku üle terve Eesti.

Üle kogu Eesti

Eesti Muusikanõukogu juhatuse liige Kaisa Lõhmus, kes on muusikapäeva tasuta kontsertide programmiga seotud olnud selle algusest peale, on rõõmus, et tasuta programm hõlmab kõiki Eesti maakondi ning lisaks suurematele maakonnakeskustele toimuvad kontserdid ka väiksemates asulates. «Kontserdipublik on võib-olla harjunud, et suurem valik kontserte on Tallinnas ja Tartus, aga 1. oktoobri eesmärk on, et ka pisemad paigad saaks muusikaga täidetud,» rääkis Lõhmus. «Näiteks Viljandimaal on meil lisaks Viljandi linnale kontserdid ka Heimtali mõisakoolis ja Abja kultuurimajas. Saaremaal on meil lisaks Kuressaarele kontsert Kärla rahvamajas, mis asub täitsa saare taganurgas. Hiiumaal jõuab muusika nii Kärdlasse kui ka Käinasse.»

Muusikapäeva fookuses on läbi aastate olnud eelkõige klassikaline ning süvamuusika, kuid korraldajad püüavad kontsertide planeerimisel klassika kõrvale leida ka teisi žanre, et pakkuda mitmekesisemat valikut. Nii on programmis ka pärimusmuusikat ja džässi.

26.09.2019 28.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto