Sisukord
Välismaa
Tänane leht
27.09.2019
Eesti Õppemaks kõigile. Tartu Ülikoolis küpseb rahateenimisplaan (31) Kõlvart paneb Tallinna televisiooni kinni Jaaganti poliitikaradar. Terakeste puistamine (3) Rehe koduaed jäeti läbi otsimata pere soovil (46) Krimmi Eesti Tare sai annetuste abil korda (1) Majandus Bussifirmad avavad suu: riigi ülbus tapab Eesti bussiliikluse (12) EKP juhatuse liige lahkub ootamatult Välismaa Suri Prantsuse president Jacques Chirac Paremäärmuslased hiilivad tagasi Austria valitsusse (4) KOHALIK VAADE. EL läheb Leedu volinikuhakatisega riskile KOHALIK VAADE. Bulgaariale langes sülle riigi pädevust ületav portfell Rumeenia ja Ungari kandidaadid põrusid KOHALIK VAADE. Euroopa välisasjad lähevad poliitilise raskekaallase kätte Arvamus Juhtkiri: raha juurde või õpe tasuliseks (12) Kristina Herodes: salasõltlased on kõige hullemad (8) Urmas Varblane: keerulised ajad vajavad tarka eelarvepoliitikat (12) Vahur Kersna: kelle ja miks sülitab televisioon välja? (3) Andrus Karnau: seitsme euro eelarve (2) Sven Sester: põlevkivist ja rohepöördest (6) Meie Eesti Aleksei Lotman: lõpetagem looduse tükeldamine (8) ​Kliimaaktivistid: praegune majandussüsteem ei püsi enam kaua (21) «Ma-ilm ja mõnda»: Lämmatav, kuid vajalik valuuta looduse majapidamises Kultuur Mida teha inimesega? Muusikapäev toob kontserdid küladesse ja trammidesse Mürgel udara ümber (2) Sport PM Dohas. Kas soe kliima sobib Eesti sportlastele? (1) Aitäh elamuste eest, Martin Müürsepp! (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOHALIK VAADE. EL läheb Leedu volinikuhakatisega riskile

4 min lugemist
  • 28-aastasele Virginijus Sinkevičiusele on veskikiviks kaelas tema kodupartei.
  • Peatse keskkonnavoliniku erakond pole kuigi roheline ning on vales fraktsioonis.
  • Noorus ja kogenematus on väiksemad hädad: Leedus on ta end juba tõestanud.
  • Innukas mees on valmis näitama, et ta pole vaid Frans Timmermansi praktikant.
Leedu Euroopa Komisjoni voliniku kandidaat Virginijus Sinkevičius.  FOTO: Lukas Balandis/15min.lv/Scanpix

Liiga roheline Euroopa Komisjoni jaoks, mitte piisavalt roheline europarlamendi roheliste silmis. Vähemalt selline oli Brüsseli esimene reaktsioon Leedu otsusele esitada oma volinikukandidaadiks 28-aastane Virginijus Sinkevičius, kes on kandidaatidest üldse kõige noorem.

Tellijale Tellijale

Kes ta siis üleüldse on? Üksmeelne hääl Euroopast ütleb, et tegu on riskiga Ursula von der Leyeni juhitavale komisjonile.

Kõigest kümme aastat tagasi oli Sinkevičius veel Vilniuse koolipoiss. Tema hinded olid head, tema juhiomadused igati tõestatud – ta oli gümnaasiumi õpilasjuht –, kuigi noormehe kalduvus diskuteerida ja vaielda oli pisut ebatavaline ning tõi talle päevikusse rohkelt märkusi õpetajatelt.

26.09.2019 28.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto