Sisukord
Välismaa
Postimees
27.09.2019
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

KOHALIK VAADE. Bulgaariale langes sülle riigi pädevust ületav portfell

3 min lugemist
  • Bulgaaria saab ELis vastutuse innovatsiooni, hariduse ja noorte eest.
  • Samas on riigi digiareng kängus, hariduses on kaos ja noored kolivad ära.
  • Suurtest innovatsioonirahadest pole Bulgaarial ka eriti kasu.
  • Kõrgtehnoloogias osutub kasutuks Bulgaaria senine trump ehk madal palgatase.
Bulgaaria eurovolinik Mariya Gabriel tegeles viimased aastad Euroopa Komisjonis digiküsimustega ning nüüd lisanduvad sellele ka hariduse ja noorsoo valdkond.  FOTO: Bernd Lauter/Imago/Coverspot/Scanpix

Bulgaaria volinik Mariya Gabriel saab endale Euroopa Komisjonis innovatsiooni ja noorte portfelli, kuhu mahuvad korraga keerukad tipptehnoloogia, teadustöö, kultuuri, spordi, hariduse, noorte mobiilsuse ning meediast arusaamise oskuse parandamise küsimused. Samas on tema enda kodumaal just nende asjadega lood väga kehvad.

Artikkel kuulatav Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Bulgaaria peaminister Bojko Borisov väljendas kaasmaalasele antud positsiooni üle siiski suurt rõõmu. «Äärmiselt oluline ja modernne valdkond, mille eelarve on sada miljardit eurot – suuruselt kolmas Euroopa Liidu eelarves. Mariya Gabriel muudab digioskused täielikult hariduse osaks ning eeldatavasti kolmekordistab hariduse eelarvet,» kirjutas ta Facebookis.

26.09.2019 28.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto