Sisukord
Arvamus
Postimees
27.09.2019
Eesti Õppemaks kõigile. Tartu Ülikoolis küpseb rahateenimisplaan (31) Kõlvart paneb Tallinna televisiooni kinni Jaaganti poliitikaradar. Terakeste puistamine (4) Rehe koduaed jäeti läbi otsimata pere soovil (46) Krimmi Eesti Tare sai annetuste abil korda (1) Majandus Bussifirmad avavad suu: riigi ülbus tapab Eesti bussiliikluse (13) EKP juhatuse liige lahkub ootamatult Välismaa Suri Prantsuse president Jacques Chirac Paremäärmuslased hiilivad tagasi Austria valitsusse (5) KOHALIK VAADE. EL läheb Leedu volinikuhakatisega riskile KOHALIK VAADE. Bulgaariale langes sülle riigi pädevust ületav portfell Rumeenia ja Ungari kandidaadid põrusid KOHALIK VAADE. Euroopa välisasjad lähevad poliitilise raskekaallase kätte Arvamus Juhtkiri: raha juurde või õpe tasuliseks (13) Kristina Herodes: salasõltlased on kõige hullemad (8) Urmas Varblane: keerulised ajad vajavad tarka eelarvepoliitikat (13) Vahur Kersna: kelle ja miks sülitab televisioon välja? (4) Andrus Karnau: seitsme euro eelarve (3) Sven Sester: põlevkivist ja rohepöördest (6) Meie Eesti Aleksei Lotman: lõpetagem looduse tükeldamine (8) ​Kliimaaktivistid: praegune majandussüsteem ei püsi enam kaua (21) «Ma-ilm ja mõnda»: Lämmatav, kuid vajalik valuuta looduse majapidamises Kultuur Mida teha inimesega? Muusikapäev toob kontserdid küladesse ja trammidesse Mürgel udara ümber (2) Sport PM Dohas. Kas soe kliima sobib Eesti sportlastele? (1) Aitäh elamuste eest, Martin Müürsepp! (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andrus Karnau: seitsme euro eelarve

2 min lugemist
Andrus Karnau.  FOTO: Sander Ilvest/Postimeesm/scanpix Baltics

Jüri Ratase teise valitsuse esimene eelarve jääb meelde seitsme euroga ja pensionäride täiendava tulumaksuvabastuse puudumisega. Ratas ja tema valitsuse rahandusminister Martin Helme mängivad peaaegu nullsumma mängu. Seitse eurot erakorralist pensionitõusu võtab riigikassast tuleval aastal ligi 21 miljonit eurot, aga pensionite tulumaksuvabastuse viimine 550 euroni oleks võtnud riigilt 15 miljonit eurot. Nii et ühe käega võtab, teisega annab.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja juhtis tähelepanu, et pensionite baasosa tõstmise ja samaaegse üle 500-eurose pensioni tõstmisega silub valitsus vanaduspensionäride sissetulekute ebavõrdsust. Madalama sissetulekuga vanurid võidavad rohkem. Pensionibaasosa erakorraline tõus aitab kasvatada pensioni ka tulevatel aastatel. Nii et ilkumine selle üle, et seitse eurot on väga väike summa, pole kohane. Kui inimese sissetulek on 483 eurot, nagu praegune keskmine vanaduspension, siis seitse eurot ongi suur raha. Kui siia juurde panna teadmine, et pensioniteks kulub tuleval aastal 1,98 miljardit eurot, siis on selge, et ka üheeurone määrade nihutamine on kokkuvõttes riigi rahakassas väga suure mõjuga.

Pensionäride tulumaksuvabastuse suurendamata jätmine lööb ka neid, kes saavad teise samba pensioni. Seegi vastab Jüri Ratase valitsuse poliitikale, mis vaenab pensionisääste.

26.09.2019 28.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto