Sisukord
Eesti
Postimees
27.09.2019
Eesti Õppemaks kõigile. Tartu Ülikoolis küpseb rahateenimisplaan (31) Kõlvart paneb Tallinna televisiooni kinni Jaaganti poliitikaradar. Terakeste puistamine (4) Rehe koduaed jäeti läbi otsimata pere soovil (46) Krimmi Eesti Tare sai annetuste abil korda (1) Majandus Bussifirmad avavad suu: riigi ülbus tapab Eesti bussiliikluse (13) EKP juhatuse liige lahkub ootamatult Välismaa Suri Prantsuse president Jacques Chirac Paremäärmuslased hiilivad tagasi Austria valitsusse (5) KOHALIK VAADE. EL läheb Leedu volinikuhakatisega riskile KOHALIK VAADE. Bulgaariale langes sülle riigi pädevust ületav portfell Rumeenia ja Ungari kandidaadid põrusid KOHALIK VAADE. Euroopa välisasjad lähevad poliitilise raskekaallase kätte Arvamus Juhtkiri: raha juurde või õpe tasuliseks (13) Kristina Herodes: salasõltlased on kõige hullemad (8) Urmas Varblane: keerulised ajad vajavad tarka eelarvepoliitikat (13) Vahur Kersna: kelle ja miks sülitab televisioon välja? (4) Andrus Karnau: seitsme euro eelarve (3) Sven Sester: põlevkivist ja rohepöördest (6) Meie Eesti Aleksei Lotman: lõpetagem looduse tükeldamine (8) ​Kliimaaktivistid: praegune majandussüsteem ei püsi enam kaua (21) «Ma-ilm ja mõnda»: Lämmatav, kuid vajalik valuuta looduse majapidamises Kultuur Mida teha inimesega? Muusikapäev toob kontserdid küladesse ja trammidesse Mürgel udara ümber (2) Sport PM Dohas. Kas soe kliima sobib Eesti sportlastele? (1) Aitäh elamuste eest, Martin Müürsepp! (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rehe koduaed jäeti läbi otsimata pere soovil

3 min lugemist
Põhja prefektuuri operatiivjuht Valdo Põder Aivar Rehe kodumaja ees esmaspäeva õhtupoolikul. Põder tunnistab, et politsei tegi otsingute korraldamisel vigu. FOTO: Raul Mee

Aivar Rehe otsinguid juhtinud operatiivjuht Valdo Põder tunnistab, et politsei saanuks tööd paremini teha.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aivar Rehe kadumise, leidmise ja surma asjaolude väljaselgitamist juhtinud Põhja prefektuuri operatiivjuht Valdo Põder tõdes, et Rehe otsimisel tehti vigu. Mehe koduhoov jäeti üle kontrollimata, sest otsustati vastu tulla perekonnale, kes ei soovinud võõraid inimesi oma tagaaeda. Rahvusvahelise mastaabiga rahapesu skeemi ühe võtmeisiku, endise Danske panga juhi, esmaspäeval kadunuks jäänud Aivar Rehe surnukeha oli maal ja vees korraldatud otsingute ajal koduaias varjulises kohas.

Nüüdseks on selge, et kolmapäeval oma koduaiast leitud Aivar Rehe suri esmaspäeval. Millised asjaolud annavad alust arvata, et teda polnud vahepeal liigutatud – äkki toodi ta vahepealsel ööl koduhoovi?

Meile annavad selle kindluse sündmuskohal töötanud kriminalistid, kes vaatasid sündmuskoha üle. Nende sõnul kellegi teise käsi seal mängus olla ei saa. Kogu see olustik, kuidas ta seal oli, kuidas ta võis sinna saada... Eelinfo tema kohta kinnitab seda, et kellegi teise käsi tema surma juures mängus ei ole. Meil on olemas kohtuarsti arvamus, kes kinnitab seda versiooni.

Kohtuarst on kindlalt ja üsna täpselt öelnud surmaajaks esmaspäeva.

26.09.2019 28.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto