Sisukord
Eesti
Postimees
27.09.2019
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Õppemaks kõigile. Tartu Ülikoolis küpseb rahateenimisplaan

5 min lugemist
  • Ülikoolid kardavad, et pidevas koonerdamises hakkab õppetase kannatama.
  • Haridusminister Reps ootab kõrgkoolidelt veel suuremat kokkutõmbamist.
  • Õppemaksu kehtestamiseks on vaja poliitilist toetust ehk seadusemuudatust.
Koalitsioonikõneluste ajal avaldasid üliõpilased meelt ja nõudsid haridusele lisaraha. Seda ei tule ja seepärast on kaalumisel üldise õppemaksu kehtestamise idee.  FOTO: Eero Vabamägi

Rahapuuduses siplevas Tartu Ülikoolis arutletakse universaalse õppemaksu üle, mis võiks olla kõigile tudengitele umbes tuhat eurot aastas.

Tellijale

Tartu Ülikool (TÜ) on haaranud ohjad, et lobistada tagatubades mõtet küsida igaühelt kõrgkoolis õppimise eest raha ning arutada selle idee võimalikkust avalikkuses ja üliõpilaskonnaga. Vanaviisi jätkata enam lihtsalt ei saa. Üha aktiivsemalt mõtiskletakse sel teemal ka teiste ülikoolide senatites, samal ajal kombates tudengite reaktsioone ideele, mis oleks, kui küsiks õppimise eest raha kõigilt natuke, mitte osalt palju nagu vanasti, enne kõrgharidusreformi. Haridusjuhid viitavad, et OECD ekspertide 2007. aasta hinnangu järgi olekski selline süsteem Eestile kõige sobilikum.

26.09.2019 28.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto