Sisukord
Eesti
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (4) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (4) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (5) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Õppemaks kõigile. Tartu Ülikoolis küpseb rahateenimisplaan

5 min lugemist
  • Ülikoolid kardavad, et pidevas koonerdamises hakkab õppetase kannatama.
  • Haridusminister Reps ootab kõrgkoolidelt veel suuremat kokkutõmbamist.
  • Õppemaksu kehtestamiseks on vaja poliitilist toetust ehk seadusemuudatust.
Koalitsioonikõneluste ajal avaldasid üliõpilased meelt ja nõudsid haridusele lisaraha. Seda ei tule ja seepärast on kaalumisel üldise õppemaksu kehtestamise idee.  FOTO: Eero Vabamägi

Rahapuuduses siplevas Tartu Ülikoolis arutletakse universaalse õppemaksu üle, mis võiks olla kõigile tudengitele umbes tuhat eurot aastas.

Tellijale

Tartu Ülikool (TÜ) on haaranud ohjad, et lobistada tagatubades mõtet küsida igaühelt kõrgkoolis õppimise eest raha ning arutada selle idee võimalikkust avalikkuses ja üliõpilaskonnaga. Vanaviisi jätkata enam lihtsalt ei saa. Üha aktiivsemalt mõtiskletakse sel teemal ka teiste ülikoolide senatites, samal ajal kombates tudengite reaktsioone ideele, mis oleks, kui küsiks õppimise eest raha kõigilt natuke, mitte osalt palju nagu vanasti, enne kõrgharidusreformi. Haridusjuhid viitavad, et OECD ekspertide 2007. aasta hinnangu järgi olekski selline süsteem Eestile kõige sobilikum.

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto