Sisukord
Arvamus
Tänane leht
28.09.2019
Eesti Eestlased kisti Itaalia lobistide hirmukampaaniasse (6) Kümmekond TTV töötajat saab esmaspäeval koondamisteate (3) Legendide lõhkuja. Kuidas müüti tõestada või ümber lükata? (3) Majandus Kuidas ettevõtteid börsilt ära viiakse? Kolm põhjust, miks Netflixi aktsia kukub (1) Välismaa Helsingi kesklinnatunnel sai järjekordse korvi KOHALIK VAADE. Kõigi Itaalia maffiabosside bossi vari kägistab Sitsiilia linnakest Egiptlased kõigutavad järjekordset diktaatorit Itaalia turistilõksud ja palju paremad paigad, kuhu välismaalasi ei veeta Arvamus Inspireerib miljoneid (40) Kliendid otsustavad (2) Õppefilm linnalastele (1) Antropoloogist innovaator (1) Sport PM Dohas. Rasmus Mägi: 400 meetri tõkkejooksu medaliheitlus läheb kergejõustikuajalukku Priit Pulleritsu kolumn: hurraa, naised said lahti ebaõiglusest! (2) Kas vajame võrkpallimeeskonda autoriteeti või visionääri? Kliima Kliimamuutuste mõju meredele ja polaaraladele enam ära ei hoia Merendus Est-Agari vetikatööstus on ainulaadne kogu maailmas Reis Itaalia turistilõksud ja palju paremad paigad, kuhu välismaalasi ei veeta AK Veerandsajand hiljem endiselt meelerahuta (1) Leinalaagrid õpetasid lastele ka pärast kaotust lasteks jäämist Hingeabi andnud vajanuks hiljem ise hingeabi Mereohutus areneb katastroofe mööda Päev hiljem Rootsi ajalehtedes. Otsisid sõnu kirjeldamaks kirjeldamatut ja ajasid järge Eesti puudujääkides Järgmisel päeval Helsingin Sanomate toimetuses. Estonia hukk joonistas välja rahvuslikud erinevused Järgmisel päeval ühes Soome sünnitusmajas. Surmauudised keset uue elu sündi Arter «On aeg minna.» Ja ta hüppas Estonialt vette... Lõputu mure viis kadunud kapteni kaasa hauda (4) Konstantin Vassiljev: Oma tütardele ma jalgpalli ei soovita. Liiga karm Armuline Biskaia ja udunukker Porto (1) Meie elus hiilib ringi Hitler (12) Justin Petrone: kaine september (1) Päevapopp: juurseller, viigimari ja pihlakas Itaalia turistilõksud ja palju paremad paigad, kuhu välismaalasi ei veeta Sõiduproov. Lahkumispidu Volkswagenis. See siin on kõige kiirem Golf Sinu juhe ei jookse enam iialgi kokku! Eesti moe parimatest parimad Pärmibakterite elust New Yorgis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Inspireerib miljoneid

2 min lugemist
Greta Thunberg. FOTO: Andrus Peegel

Noor aktivist Greta Thunberg on inspiratsiooniallikas. Tema algatatud kliimastreigid on suutnud aastaga tõmmata miljonite inimeste tähelepanu kliimamuutusele ja keskkonnakriisile – kõige tõsisemale kriisile inimkonna ajaloos. Noored inimesed tulevad tänavale. Thunberg on käima lükanud rahvusvahelise ja rahumeelse protesti rohujuure tasandil. Üha rohkem noori on kliimakriisi tõsidusest aru saanud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sest praegu sõltub veel inimeste käitumisest, kas kõige hullem ära hoitakse või mitte. Ning seetõttu võibki selgelt näha, kuidas Thunberg ja teised tegutsevad nii, nagu oleks kaalul kogu (nende) tulevik – sest just täpselt nii see ongi. Kuna halvim on veel ära hoitav, tuleb tegutseda kohe, et vähendada kasvuhoonegaaside heitmeid; teha absoluutselt kõik endast olenev, et keskmise temperatuuri tõus ei ületaks 1,5 kraadi. Kui jääda veel 1,5 kraadi piiresse, on katastroofi tagajärjed tunduvalt leebemad.

Selline lähenemine võib mõjuda ehmatavalt või kompromissitult, aga panused ongi kõrged. On ju praegused lapsed ja noored just need, kes saavad kliimakriisi kõige räigemaid mõjusid veel oma elu jooksul valusalt tunda. See on ilmselt ka põhjus, miks Thunbergi sõnum nii paljudega resoneerib.

27.09.2019 30.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto