Sisukord
Majandus
Tänane leht
28.09.2019
Eesti Eestlased kisti Itaalia lobistide hirmukampaaniasse (6) Kümmekond TTV töötajat saab esmaspäeval koondamisteate (3) Legendide lõhkuja. Kuidas müüti tõestada või ümber lükata? (3) Majandus Kuidas ettevõtteid börsilt ära viiakse? Kolm põhjust, miks Netflixi aktsia kukub (1) Välismaa Helsingi kesklinnatunnel sai järjekordse korvi KOHALIK VAADE. Kõigi Itaalia maffiabosside bossi vari kägistab Sitsiilia linnakest Egiptlased kõigutavad järjekordset diktaatorit Itaalia turistilõksud ja palju paremad paigad, kuhu välismaalasi ei veeta Arvamus Inspireerib miljoneid (40) Kliendid otsustavad (2) Õppefilm linnalastele (1) Antropoloogist innovaator (1) Sport PM Dohas. Rasmus Mägi: 400 meetri tõkkejooksu medaliheitlus läheb kergejõustikuajalukku Priit Pulleritsu kolumn: hurraa, naised said lahti ebaõiglusest! (2) Kas vajame võrkpallimeeskonda autoriteeti või visionääri? Kliima Kliimamuutuste mõju meredele ja polaaraladele enam ära ei hoia Merendus Est-Agari vetikatööstus on ainulaadne kogu maailmas Reis Itaalia turistilõksud ja palju paremad paigad, kuhu välismaalasi ei veeta AK Veerandsajand hiljem endiselt meelerahuta (1) Leinalaagrid õpetasid lastele ka pärast kaotust lasteks jäämist Hingeabi andnud vajanuks hiljem ise hingeabi Mereohutus areneb katastroofe mööda Päev hiljem Rootsi ajalehtedes. Otsisid sõnu kirjeldamaks kirjeldamatut ja ajasid järge Eesti puudujääkides Järgmisel päeval Helsingin Sanomate toimetuses. Estonia hukk joonistas välja rahvuslikud erinevused Järgmisel päeval ühes Soome sünnitusmajas. Surmauudised keset uue elu sündi Arter «On aeg minna.» Ja ta hüppas Estonialt vette... Lõputu mure viis kadunud kapteni kaasa hauda (4) Konstantin Vassiljev: Oma tütardele ma jalgpalli ei soovita. Liiga karm Armuline Biskaia ja udunukker Porto (1) Meie elus hiilib ringi Hitler (12) Justin Petrone: kaine september (1) Päevapopp: juurseller, viigimari ja pihlakas Itaalia turistilõksud ja palju paremad paigad, kuhu välismaalasi ei veeta Sõiduproov. Lahkumispidu Volkswagenis. See siin on kõige kiirem Golf Sinu juhe ei jookse enam iialgi kokku! Eesti moe parimatest parimad Pärmibakterite elust New Yorgis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuidas ettevõtteid börsilt ära viiakse?

3 min lugemist
  • Börsilt saab ettevõtet ära viia ülevõtmispakkumise või ülevõtmise teel
  • Ülevõtmispakkumine võib olla vabatahtlik, aga teatud juhtudel kohustuslik
  • Üle saab võtta aktsiad õiglase hinna eest
Aasta tagasi toimunud Olympic Entertainment Groupi (OEG) aktsionäride erakorralisel üldkoosolekul otsustati, et Olympic ühendatakse Odyssey Europe ASiga ning ülevõtmishinnaks pakuti 1,40 eurot aktsia kohta. Ülevõtmispakkumise hind põhjustas mitme aktsionäri seas nurinat. FOTO: Andras Kralla/Äripäev

Aasta tagasi Olympicule ja hiljuti Baltikale tehtud ülevõtmispakkumine tekitas investorites hulga küsimusi selle kohta, millistel tingimustel ja millise hinnaga saab investoritelt aktsiaid üle võtta. Nasdaq Tallinna börsi juht Kaarel Ots selgitab, mida kujutavad endast aktsiate ülevõtmispakkumine ja ülevõtmine.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Börsid on aidanud omavahel ühendada ideid ja kapitali juba üle 400 aasta. Börside ja väärtpaberiturgude usaldusväärsus sõltub suures osas investorikaitsest ning turu läbipaistvusest ja õiguskindlusest, samuti vastavusest heale turutavale.

Kõige olulisem aspekt, mis eristab nii-öelda tavalisi ehk mitteavalikke ettevõtteid börsiettevõtetest, on avalik kauplemine väärtpaberitega. Avaliku kauplemise võimalusega on seotud investorite õigused ja huvid ning sellest tuleneb omakorda ka börsi kui turukorraldaja eriline roll investorikaitsel.

Väärtpaberituru riiklikku järelevalvet teostab Eestis finantsinspektsioon, mille eesmärk on kaitsta ja edendada kogu finantssektori stabiilsust ning usaldusväärsust.

27.09.2019 30.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto