Sisukord
Välismaa
Tänane leht
28.09.2019
Eesti Eestlased kisti Itaalia lobistide hirmukampaaniasse (6) Kümmekond TTV töötajat saab esmaspäeval koondamisteate (3) Legendide lõhkuja. Kuidas müüti tõestada või ümber lükata? (3) Majandus Kuidas ettevõtteid börsilt ära viiakse? Kolm põhjust, miks Netflixi aktsia kukub (1) Välismaa Helsingi kesklinnatunnel sai järjekordse korvi KOHALIK VAADE. Kõigi Itaalia maffiabosside bossi vari kägistab Sitsiilia linnakest Egiptlased kõigutavad järjekordset diktaatorit Itaalia turistilõksud ja palju paremad paigad, kuhu välismaalasi ei veeta Arvamus Inspireerib miljoneid (40) Kliendid otsustavad (2) Õppefilm linnalastele (1) Antropoloogist innovaator (1) Sport PM Dohas. Rasmus Mägi: 400 meetri tõkkejooksu medaliheitlus läheb kergejõustikuajalukku Priit Pulleritsu kolumn: hurraa, naised said lahti ebaõiglusest! (2) Kas vajame võrkpallimeeskonda autoriteeti või visionääri? Kliima Kliimamuutuste mõju meredele ja polaaraladele enam ära ei hoia Merendus Est-Agari vetikatööstus on ainulaadne kogu maailmas Reis Itaalia turistilõksud ja palju paremad paigad, kuhu välismaalasi ei veeta AK Veerandsajand hiljem endiselt meelerahuta (1) Leinalaagrid õpetasid lastele ka pärast kaotust lasteks jäämist Hingeabi andnud vajanuks hiljem ise hingeabi Mereohutus areneb katastroofe mööda Päev hiljem Rootsi ajalehtedes. Otsisid sõnu kirjeldamaks kirjeldamatut ja ajasid järge Eesti puudujääkides Järgmisel päeval Helsingin Sanomate toimetuses. Estonia hukk joonistas välja rahvuslikud erinevused Järgmisel päeval ühes Soome sünnitusmajas. Surmauudised keset uue elu sündi Arter «On aeg minna.» Ja ta hüppas Estonialt vette... Lõputu mure viis kadunud kapteni kaasa hauda (4) Konstantin Vassiljev: Oma tütardele ma jalgpalli ei soovita. Liiga karm Armuline Biskaia ja udunukker Porto (1) Meie elus hiilib ringi Hitler (12) Justin Petrone: kaine september (1) Päevapopp: juurseller, viigimari ja pihlakas Itaalia turistilõksud ja palju paremad paigad, kuhu välismaalasi ei veeta Sõiduproov. Lahkumispidu Volkswagenis. See siin on kõige kiirem Golf Sinu juhe ei jookse enam iialgi kokku! Eesti moe parimatest parimad Pärmibakterite elust New Yorgis Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOHALIK VAADE. Kõigi Itaalia maffiabosside bossi vari kägistab Sitsiilia linnakest

5 min lugemist
  • Castelvetrano Sitsiilia läänekaldal võiks olla sarmikas turismilinn
  • Ometi pagevad noored sealt, tööd pole ja omavalitsus on pankrotis
  • Kurja juur on end seal aastakümneid peitev maffiaboss Matteo Messina Denaro
  • Itaalia valitsus loodab paika päästa, andes võimuhoovad maffiavastasele ametile
Palermo politsei valmistas 2011. aastal toona 49-aastase maffiabossi Matteo Messina Denaro noorpõlvepildi alusel robotfoto, milline võinuks ta eakamana välja näha. Nüüdseks on mees juba 57-aastane, kuid kätte pole teda ikka saadud. FOTO: HO/Reuters/Scanpix

Õhtul on tänavad Sitsiilia lääneosas asuva Castelvetrano ajaloolises südames tühjad. Pole turiste, pole rahvast täis terrassidega restorane nagu teistes naabruskonna linnades. Liiguvad vaid mõned motorollerid, üksikud autod.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kus võiks õhtust süüa? «Minge parem Selinuntesse (14 kilomeetri kaugusel – J. B.). Siin on üks avatud pitsarestoran, mis on korralik, aga õhkkond pole midagi erilist,» lausub üks naine.

Sel septembriõhtul näib linnake rahulik. Pole ka politseireidi, nagu 27. juunil, kui 130 korrakaitsjat kihutasid kohale, otsisid maju läbi, pidasid kinni mõned kaasosalised ning lahkusid taas ilma selleta, kelle pärast kohale oli tuldud. Politsei jahtis vaid Matteo Messina Denarot, kõigi Itaalia maffiabosside bossi, kes sündis Castelvetranos ning varjab end arvatavasti linnas, kuid keda ei leita mitte kuidagi juba 1993. aastast.

27.09.2019 30.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto