Sisukord
Välismaa
Tänane leht
28.09.2019
Eesti Eestlased kisti Itaalia lobistide hirmukampaaniasse (6) Kümmekond TTV töötajat saab esmaspäeval koondamisteate (3) Legendide lõhkuja. Kuidas müüti tõestada või ümber lükata? (3) Majandus Kuidas ettevõtteid börsilt ära viiakse? Kolm põhjust, miks Netflixi aktsia kukub (1) Välismaa Helsingi kesklinnatunnel sai järjekordse korvi KOHALIK VAADE. Kõigi Itaalia maffiabosside bossi vari kägistab Sitsiilia linnakest Egiptlased kõigutavad järjekordset diktaatorit Itaalia turistilõksud ja palju paremad paigad, kuhu välismaalasi ei veeta Arvamus Inspireerib miljoneid (40) Kliendid otsustavad (2) Õppefilm linnalastele (1) Antropoloogist innovaator (1) Sport PM Dohas. Rasmus Mägi: 400 meetri tõkkejooksu medaliheitlus läheb kergejõustikuajalukku Priit Pulleritsu kolumn: hurraa, naised said lahti ebaõiglusest! (2) Kas vajame võrkpallimeeskonda autoriteeti või visionääri? Kliima Kliimamuutuste mõju meredele ja polaaraladele enam ära ei hoia Merendus Est-Agari vetikatööstus on ainulaadne kogu maailmas Reis Itaalia turistilõksud ja palju paremad paigad, kuhu välismaalasi ei veeta AK Veerandsajand hiljem endiselt meelerahuta (1) Leinalaagrid õpetasid lastele ka pärast kaotust lasteks jäämist Hingeabi andnud vajanuks hiljem ise hingeabi Mereohutus areneb katastroofe mööda Päev hiljem Rootsi ajalehtedes. Otsisid sõnu kirjeldamaks kirjeldamatut ja ajasid järge Eesti puudujääkides Järgmisel päeval Helsingin Sanomate toimetuses. Estonia hukk joonistas välja rahvuslikud erinevused Järgmisel päeval ühes Soome sünnitusmajas. Surmauudised keset uue elu sündi Arter «On aeg minna.» Ja ta hüppas Estonialt vette... Lõputu mure viis kadunud kapteni kaasa hauda (4) Konstantin Vassiljev: Oma tütardele ma jalgpalli ei soovita. Liiga karm Armuline Biskaia ja udunukker Porto (1) Meie elus hiilib ringi Hitler (12) Justin Petrone: kaine september (1) Päevapopp: juurseller, viigimari ja pihlakas Itaalia turistilõksud ja palju paremad paigad, kuhu välismaalasi ei veeta Sõiduproov. Lahkumispidu Volkswagenis. See siin on kõige kiirem Golf Sinu juhe ei jookse enam iialgi kokku! Eesti moe parimatest parimad Pärmibakterite elust New Yorgis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Egiptlased kõigutavad järjekordset diktaatorit

3 min lugemist
  • Egiptuse julgeolekujõud on valmis mahasuruma igasuguse vastuhaku
  • Ometi sunnib vaesus ja Abdel Fattah el-Sisi režiimi surve inimesi tänavale
  • Nüüdse protestilaine algatas võime korruptsioonis süüdistav ärimees
  • Asjatundjad oletavad, et ka eliidi seas peab olema protestidel teatav tugi
Nädala eest kogunes Kairos ja teistes Egiptuse linnades presidendi vastu meelt avaldama mõnisada protestijat, järgneva nädala kestel vahistati aga paar tuhat inimest.  FOTO: MOHAMED ABD EL GHANY/REUTERS/Scanpix

Karmil käel valitseva Abdel Fattah el-Sisi valuline reaktsioon esimestele väikese osalejaskonnaga protestidele näitas, et president pelgab oma rahva viha ülekeemist.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Politsei hakkas juba eile päeval Kairos blokeerima Tahriri väljakule viivaid tänavaid ja sildu ning mitu kesklinna metroojaama olid väidetavalt hoolduseks suletud – kuigi nädal tagasi tuli Egiptuses tänavatele kõigest mõnisada inimest, piisas sellest harvast vastuhakust president Abdel Fattah el-Sisile, et üleskutseid eile õhtuseks nn miljoni marsiks ei julgetud rahulikult pealt vaadata.

«Pole mingit põhjust muretsemiseks. Egiptus on tugev riik tänu egiptlastele,» lausus riigis valitsevat ärevat meeleolu eirates eile ÜRO Peaassambleelt kodumaale tagasi jõudnud el-Sisi. «Asi ei vääri seda tähelepanu. See on katse luua muljet, mis pole absoluutselt tõene.»

Ometi pani läinud nädala protest vaatlejaid küsima, kas tegu võib olla n-ö uue Araabia kevade algusega, sest Egiptuse valitsus keelas el-Sisi võimule toonud 2013. aasta sõjalise riigipöörde järel kõik meelevaldused ning alates sellest pole arvestavaid vastuhakke riigis toimunud.

27.09.2019 30.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto