P, 24.09.2023

Mõrumagus hooaja lõpp

Karl-Joosep Küngas
Facebook
Comments
Marcus Armstrong, Jüri Vips ja Robert Shwartzman. 
Marcus Armstrong, Jüri Vips ja Robert Shwartzman. Foto: Joe Portlock/LAT Images

Esimest korda FIA egiidi all sõidetud vormel 3 maailmameistrivõistluste sari sai lõpu Venemaal, kui Sotši autodroomil sõideti hooaja viimased kaks sõitu. Maailmameistriks krooniti Ferrari akadeemia venelasest piloot Robert Shwartzman, kes edestas oma meeskonnakaaslasi Marcus Armstrongi ja Jehan Duruvalat. PREMA meeskonna sõitjad võtsid seega kolmikvõidu, mis kinnitab fakti, et see masin oli teistest peajagu üle. Eesti vormelitäht Jüri Vips pidi üldarvestuses leppima neljanda kohaga ehk peaeesmärk hooaja kokkuvõttes kolme parema seas lõpetada läks vett vedama.

Viimasel etapil näitas Vips siiski oma talenti ning jõudis kahel korral poodiumile. Laupäevase avasõidu lõpetas eestlane pärast keerulist võitlust kolmandal kohal, kuid avarii tekitamise eest määratud ajakaristus tõrjus ta kaheksandale kohale. See lõpetas Vipsi lootused üldkokkuvõttes kolmandaks tulla ja hooaja viimast sõitu läks Vips lihtsalt nautima.

Vormel 3 reeglite järgi stardivad esimese sõidu kaheksa paremat teisel päeval pööratud järjestuses ning see mängis kõik kaardid kätte Jüri Vipsile. Esimeselt kohalt startinuna ei andnud eestlane konkurentidele mingit võimalust. Ta juhtis ja kontrollis kogu sõitu ega lasknud konkurente kordagi endale lähedalegi. Vaatamata suurepärasele sõidule ei olnud rõõmustamiseks põhjust, sest vormel 1 superlitsentsiks jäid vajalikud punktid teenimata. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles