Toomas Asser: riigi arenguvajadustes peitub võimalus kvaliteedihüppeks majanduses

Akadeemiliste töötajate hoiatusstreik. FOTO:SANDER ILVEST/POSTIMEES FOTO: Sander Ilvest FOTO: Sander Ilvest

Probleemid, millele Eesti riik, ettevõtjad ja teadlaskond peavad eelolevatel aastatel lahendusi leidma, on üleilmsed ja väga mitmetahulised, mistõttu tuleb leppida kokku, kuidas teha seda terviklikult ja teaduspõhiselt, kirjutab Tartu Ülikooli rektor ning teadus- ja arendusnõukogu liige Toomas Asser.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Järgmistel aastakümnetel Eestit ees ootavad keerukad küsimused ei jõua vastuseni sabatunde, katse-eksituse või enesele suurema kasu väljavõitlemise meetodil. Eesti järgmise 15 aasta arenguvajadused on praeguseks sõnastatud ja neis ei saa mööda vaadata ÜRO kliimaraportist ega ka üleilmsetest säästva arengu eesmärkidest. Eesliinil arukalt tegutsedes võime Eesti teaduse, innovatsiooni ja ettevõtluse abil neile ülesannetele lahendusi leides saavutada majanduses rahvusvahelise konkurentsieelise.

Värskelt avaldatud Eesti teadus- ja innovatsioonisüsteemi hindamise rahvusvahelises lõpparuandes annavad väliseksperdid väärt soovitusi, mille täitmiseks on meil väikeriigina kõik võimalused olemas. Tuleb vaid osata targalt sihte seada.

28.09.2019 01.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto