Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Toomas Asser: riigi arenguvajadustes peitub võimalus kvaliteedihüppeks majanduses

5 min lugemist
Akadeemiliste töötajate hoiatusstreik. FOTO:SANDER ILVEST/POSTIMEES FOTO: Sander Ilvest FOTO: Sander Ilvest

Probleemid, millele Eesti riik, ettevõtjad ja teadlaskond peavad eelolevatel aastatel lahendusi leidma, on üleilmsed ja väga mitmetahulised, mistõttu tuleb leppida kokku, kuidas teha seda terviklikult ja teaduspõhiselt, kirjutab Tartu Ülikooli rektor ning teadus- ja arendusnõukogu liige Toomas Asser.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Järgmistel aastakümnetel Eestit ees ootavad keerukad küsimused ei jõua vastuseni sabatunde, katse-eksituse või enesele suurema kasu väljavõitlemise meetodil. Eesti järgmise 15 aasta arenguvajadused on praeguseks sõnastatud ja neis ei saa mööda vaadata ÜRO kliimaraportist ega ka üleilmsetest säästva arengu eesmärkidest. Eesliinil arukalt tegutsedes võime Eesti teaduse, innovatsiooni ja ettevõtluse abil neile ülesannetele lahendusi leides saavutada majanduses rahvusvahelise konkurentsieelise.

Värskelt avaldatud Eesti teadus- ja innovatsioonisüsteemi hindamise rahvusvahelises lõpparuandes annavad väliseksperdid väärt soovitusi, mille täitmiseks on meil väikeriigina kõik võimalused olemas. Tuleb vaid osata targalt sihte seada.

28.09.2019 01.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto