Sisukord
Meie Eesti
Postimees

Asekantsler Viola Murd: sisekaitse mobilisatsioonivaru on möödapääsmatu

5 min lugemist
  • Praegused abijõud pole kriiside korral pikemalt kasutatavad.
  • Kriiside tekkimisel pole nende põhjus alati teada.
  • Sisekaitse reservi loomine vajanuks viis miljonit eurot aastas.
  • Järgmises riigieelarves selleks raha ei leitud, kuid töö jätkub.
Politseinikud 2007. aastal pronksiöö ajal Tallinnas Tõnismäel. Siseministeeriumi soov luua sellisteks kriisiolukordadeks sisekaitsereserv ei leidnud järgmise aasta eelarves siiski toetust. FOTO: Peeter Langovits

Kriise pole alati võimalik ette näha ning seetõttu peame olema valmis kiiresti, otsustavalt ja olukorrale vastavalt reageerima, põhjendab sisekaitse reservi vajalikkust siseministeeriumi asekantsler Viola Murd.

Tellijale Tellijale

Miks on vaja siseministeeriumil luua sisekaitse reservi?

Sest meil on ulatuslike kriiside korral vaja kiirelt juurde inimesi, kellel on sisekaitseliste ülesannete täitmiseks vajalikud oskused ja varustus ning kes on meie juhtimissüsteemiga kokku harjutanud.

Kui vaadata maailmas toimuvaid kriise, siis kestavad need tihtipeale kaua ning osaliste hulk on suur. Kriise pole alati võimalik ette näha ning seetõttu peame olema valmis kiiresti, otsustavalt ja olukorrale vastavalt reageerima. Samal ajal peame olema võimelised reageerima ka kõigile n-ö tavaolukorra sündmustele, et need ei kujuneks järgmiseks kriisiks.

Sisekaitse reserv on siseministeeriumi valitsemisala täiendav ressurss ulatuslike ja pikaajaliste julgeolekukriiside lahendamiseks.

30.09.2019 02.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto