Sisukord
Majandus
Postimees

Urve Palo kasiinoärist: eetiline pool võttis kõhklema

6 min lugemist
  • «Kui su ärimudel põhineb odaval tööjõul, siis sa pead selle Eestis lõpetama.»
  • «Mulle meeldib, et uus valitsus ei karda rääkida tabuteemadest.»
  • «Eetilise poole peale mõtlesin ma päris tõsiselt.»
Fenikss Casino tegevjuht Urve Palo. FOTO: Sander Ilvest/Postimees Grupp

Kevadel poliitikaga lõpparve teinud endine minister Urve Palo rääkis, et läks kasiinoäri juhtima väljakutsega murda Olympicu monopol. Erasektorisse igatses ta tagasi, sest tahtis keskenduda tööle, mitte tegeleda kogu aeg kõrvaliste asjade ja aruandlusega.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viimase aasta jooksul on paljud poliitikud läinud tööle erasektorisse. Mis teile tõuke andis?

Eks iga inimese lugu on erinev. Kui ma poliitikasse tulin, siis teadsin, et tulen ajutiselt. Ma ise arvasin, et kuskil kaheksaks aastaks, jäin aga kauemaks, kokku 12 aastaks. Mu kindel teadmine oli, et minu aeg poliitikas ei tohi olla pikem kui minu eelnev karjäär erasektoris, mis kestis 15 aastat, ja seda jälgisin ma väga kiivalt. Päris ausalt.

Ma ei pidanud end poliitikuks. Iga kord kui nägin kuskil oma nime taga «Urve Palo, poliitik», siis võpatasin. Mina ja poliitik?! Ma ei ole ju poliitik. Ma tahtsin erasektorisse tagasi. Ma igatsesin seda tagasi. Ma jälgisin ka, et läheksin enne valimisi, et mitte valijaid petta.

Mida te kõige rohkem igatsesite?

Ma igatsesin sellist tööd, kus sa teed oma asju – sul on eesmärgid, plaanid ja meeskond ning sa saad rahus oma tööd teha. Sa ei tegele näilisuse või kõrvaliste faktoritega. Sa ei pea selgitama oma tegemisi kellelegi väljastpoolt, kes ei ole asjadega kursis. Avalikus sektoris on see täiesti arusaadav kohustus, sest sa peadki maksumaksjale aru andma, aga kõik arvavad midagi. See häiris mind tohutult. Ma ei saanud keskenduda oma tööle, vaid pidin kogu aeg kõrvaliste asjadega tegelema. Veel kord, see ongi poliitiku töö osa. Järelikult ei olnud ma hea poliitik, kui see mind häiris. Täna ma naudin, et saan tegeleda päris asjaga.

01.10.2019 03.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto