Sisukord
Eesti
Tänane leht

Valitsusele meeldib põlevkiviõli eelrafineerimistehase ehitamine projekti nägematagi

3 min lugemist
Põlevkivi kaevandus FOTO: Liis Treimann

Riik tahab toetada Eesti Energial ja teistel põlevkiviettevõtetel põlevkiviõli eelrafineerimistehase ehitamist, ehkki kliimaneutraalsuse stsenaariumiga see ei kokku ei lähe.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Valitsuskabinetis ei vaielda enam otseselt selle üle, kas toetada põlevkiviõli eelrafineerimise tehase rajamist või mitte, vaid arutletakse, kuidas põlevkiviettevõtjate plaani toetada.

«Valitsus on seda meelt, et õlirafineerimisetehas võiks tulla ja oleks üks alternatiiv, kuidas tulla välja põlevkivi otsepõletamisest ja väärindada põlevkivi,» sõnas eile keskkonnaminister Rene Kokk.

Esialgu oli valitsusel mõttes anda rafineerimistehase rajamiseks riigiabi korras tasuta kvooti. Esmaspäeval valitsuse energia- ja kliimakomisjoni istungil otsustasid ministrid kaaluda aga ka teisi variante. «Me mõtlesime, kuidas riik võiks sellest projektist ka tulu saada, mitte lihtsalt abi anda,» ütles majandusminister Taavi Aas. Nüüd on kaalumisel variant, et riik annab põlevkiviettevõtetele laenu ja teenib siis intressi pealt tulu. Ent kaalutakse sedagi, et äkki võiks riik hoopis üheks tehase omanikuks saada.

01.10.2019 03.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto