Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Valitsusele meeldib põlevkiviõli eelrafineerimistehase ehitamine projekti nägematagi

3 min lugemist
Valitsus leiab, et põlevkivi kaevandamine peab sotsiaalsetel põhjustel jätkuma, kuid maavarast tuleks põletamise asemel õli valmistada. FOTO: Liis Treimann

Riik tahab toetada Eesti Energial ja teistel põlevkiviettevõtetel põlevkiviõli eelrafineerimistehase ehitamist, ehkki kliimaneutraalsuse stsenaariumiga see ei kokku ei lähe.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Valitsuskabinetis ei vaielda enam otseselt selle üle, kas toetada põlevkiviõli eelrafineerimise tehase rajamist või mitte, vaid arutletakse, kuidas põlevkiviettevõtjate plaani toetada.

«Valitsus on seda meelt, et õlirafineerimisetehas võiks tulla ja oleks üks alternatiiv, kuidas tulla välja põlevkivi otsepõletamisest ja väärindada põlevkivi,» sõnas eile keskkonnaminister Rene Kokk.

Esialgu oli valitsusel mõttes anda rafineerimistehase rajamiseks riigiabi korras tasuta kvooti. Esmaspäeval valitsuse energia- ja kliimakomisjoni istungil otsustasid ministrid kaaluda aga ka teisi variante. «Me mõtlesime, kuidas riik võiks sellest projektist ka tulu saada, mitte lihtsalt abi anda,» ütles majandusminister Taavi Aas. Nüüd on kaalumisel variant, et riik annab põlevkiviettevõtetele laenu ja teenib siis intressi pealt tulu. Ent kaalutakse sedagi, et äkki võiks riik hoopis üheks tehase omanikuks saada.

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto