Sisukord
Arvamus
Postimees
03.10.2019
Eesti Tuuleenergia patiseis võib laheneda uute radaritega (14) Eesti ostab Lõuna-Korealt liikursuurtükke juurde (49) Varahommik Tallinna joomaurgastes: kunded kardavad tuleviku pärast (1) Majandus Robert Kitt: pensionireform pole üdini halb (4) Järvik asus kalatootjat kaitsma (5) Välismaa Zelenskõi andis survele järele (6) Indias mälestati rahva isa 150. sünniaastapäeva Johnson esitas Euroopa Liidule ultimaatumi Arvamus Martin Kutti: Ukraina astus lõksu (31) Postimees 1939. aastal: wastastikuse abistamise pakt Nõukogude Liiduga ratifitseeriti (4) Lauri Vahtre: sallimatusest on saanud tont (22) Andres Herkel: rahvusluse privileeg pole üksnes suurte riigirahvaste jaoks (8) Kaarel Ots: ainult elektriautoga sõites ja vähem liha süües kliimasoojenemist ei peata (4) Juhtkiri: ministril on kõik selge (14) Meie Eesti Iga seitsmendal tööealisel ei ole püsivat ravikindlustust (3) Kultuur Evestus: tundsin end Vabas Lavas tankistina (2) Märt Meose vastulause Evestusele: kõik on korrektne! (1) Nobeli kirjanduspreemia ootab segaduste aja lõppu (1) Sport PM Walesis. Evans soovib rallisse naastes taas koduradadel valitseda PM Dohas. Saltomehed said Doha publiku rõkkama (1) Tartul väike edu – pluss kuus on parem kui null Tallinna Selver asub kõigutama kuldse trio hegemooniat Reis Kui unistad nutivabadest lastest, sõida Tarifale Maa Elu Piimatootjad peavad tekkinud olukorda lausa masendavaks (3) Põllumehed pettusid maaelu toetavana tundunud valitsuses Keskmine meesaak jäi tagasihoidlikuks Riik tahab rohkem kaupa raudteele suunata (2) Kaubaveo maht sadamates taastub (1) Sadamast läheb välja turvas ja puit, sisse tuleb sool ja killustik Paljud Eesti saunad on tuleohtlikud Maal elamist takistab eluaseme puudus (1) Saarlased panid uskumatu kokkusattumuse enda heaks tööle – sündis tänavune parim mahetoit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andres Herkel: rahvusluse privileeg pole üksnes suurte riigirahvaste jaoks

4 min lugemist
Greta Thunberg ja Donald Trump.  FOTO: Andrew Hofstetter/Reuters

Ei saa olla nii, et rahvusluse privileeg on vaid suurte riigirahvaste jaoks, kirjutab kolumnist Andres Herkel. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eelmine nädal rabas meid kahe mõjuva kõnega ÜROs: Greta Thunberg ja Donald Trump. Raske on ette kujutada vastandlikumaid tüüpe. Veel vastandlikumad on sõnumid. Mõlemad löövad auditooriumi kiirelt kahte lehte – nende pooldajatest tulisemad suudavad olla üksnes vastased.

Eeskätt pean ma kõnelema Trumpist. See kõlab tema puhul koomiliselt, aga just sõnumiedastuses allajäänu väärib esiletoomist. Esiteks jäi ta meedias Thunbergi varju. Teiseks jäi tema sõnum ka iseenda varju, sest samal ajal lahvatas telefonikõne-skandaal, kus toru teises otsas oli Ukraina president. Aga isegi kui Joe Bideni kompromiteerimine sõltlasriigi abiga on osa sellest, kuidas Trump uut maailmakorda näeb, siis on see vaid suure pildi õnnetu detail.

02.10.2019 04.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto