Sisukord
Maa Elu
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (4) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (4) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (5) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Paljud Eesti saunad on tuleohtlikud

3 min lugemist
Rookatusega hoone põleng tõi kaasa suure varalise ja moraalse kahju. FOTO: 2 × Sander Mäekuusk

Ehitamisel või renoveerimisel peaks enne hinna, välimuse ja materjali valimist mõtlema riski vältimisele. Ligi kaks aastakümmet kahjukäsitlejana töötanud OÜ Kahjuhaldus juhataja Sander Mäekuusk tõdes, et enamikku tema käsitletud tuhandetest kahjujuhtumitest oleks saanud ära hoida, ehkki on ka loodusjõudusid, mille vastu ei saa.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Tuli on kõige ohtlikum inimelude ja vara ohustaja. „Paljud tuleõnnetused on seotud tahkekütteseadmetega, kus metallist küttetorud pole paigaldatud ohutult. Julgen väita, et väga paljud saunad on tuleohtlikud. Eriti tihti võib näha ohutusnõuete eiramist, kus metallist korsten on viidud konstruktsioonist läbi ja vahemaa puiduga on jäetud liiga väikeseks. Hiljuti nägin, kus sisuliselt vastu kuuma toru oli pandud tuuletõkkeplaat. Tehakse muidki rumalusi – kerise lähedal või kohal millegi kuivatamine on väga ohtlik tegevus,” tõi Mäekuusk näiteid, kus teadmatus või oskamatus toovad kurva tagajärje.

Tuleb ette sedagi, et elektriradiaatorile, millel on selgelt kirjas, et seda kinni katta ei tohi, on kuivama pandud märjad riided. Selline tegevus on nõudnud inimelusid. Õnneks on elektrisüsteemidega seotud juhtumeid Mäekuuse kinnitusel mõne aastakümne taguse ajaga võrreldes palju vähemaks

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto