P, 25.09.2022

Kaubaveo maht sadamates taastub

Sirje Niitra
Kaubaveo maht sadamates taastub
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Pärnu sadamast veetakse välja turvast. FOTO: Urmas Luik
Pärnu sadamast veetakse välja turvast. FOTO: Urmas Luik Foto: Urmas Luik

Pärast viimase kümnendi kaubaveomahu maksimumi 2011. aastal hakkas kaubamaht Eesti sadamates langema ning viie aastaga oli see vähenenud ligi 30 protsenti. Alates 2017. aastast on toimunud kaubaveomahu ühtlane suurenemine nii sadamate kaudu kui ka raudteel.

Mullu kasvas Eesti sadamates käideldud kaubamaht 35,9 miljoni tonnini, mida on kolm protsenti rohkem kui 2017. aastal. Raudtee kaubamaht kasvas samal ajal kaks protsenti ehk 27,8 miljoni tonnini.

Laevade lastimine ehk kauba pealelaadimine moodustas 2018. aastal sadamate kaubamahust ligi kaks kolmandikku ehk 24,5 miljonit tonni ja lossimine ehk kauba laevalt mahalaadimine 11,4 miljonit tonni. Eelneva aastaga võrreldes lastiti sadamates nelja ja lossiti ühe protsendi võrra rohkem kaupa, teatab Statistikaamet.

Ameti analüütik Meila Kivisild lisas, et Eesti sadamate kaudu on 2019. aasta jaanuarist augustikuu lõpuni käideldud kokku ligi 24,6 miljonit tonni kaupa, millest lastiti ligi 16,6 miljonit tonni ja lossiti 8 miljonit tonni kaupa. Kaubaveo maht Eesti sadamates kokku on 2019. aastal mullusega võrreldes kasvanud, kusjuures suurenenud on nii kaupade lastimine kui ka lossimine.

Märksõnad
Tagasi üles