Sisukord
Kultuur
Tänane leht
05.10.2019
Eesti Mis juhtus Utoopia külas tegelikult? Aasta lõpus sünnitajad on endiselt hädas (14) Majandus Swedbank ja Eesti on nagu yin ja yang (3) Välisinvestorid müüvad meie aktsiaid (2) Välismaa Trump kasutas diplomaate Zelenskõi mõjutamiseks (1) Albaania ootab ELilt abi demokraatia ehitamisel Arvamus Juhtkiri: üheksa korda mõõda… (3) Bretty Sarapuu: Eesti klantspildi taga mädaneb (36) Väljateenitud hõbemedal Kahe tera vahel (2) Rahumeelne riigipea Swedbanki kodukoristaja (1) Sport PM Dohas. Julge, põnev ja keeruline teekond maailma tippu Taavi Libe kolumn: kergejõustik vaagub õõnsate vilede ja tulede varjus hinge (1) PM Walesis. Rallisõitjad pole WRC muudatustega rahul Kliima Kliima kõrval on meil käsil veel kolm kriisi (6) Merendus Eestlased magasid elektripaatide turu võidujooksu stardi maha AK Bruce Springsteen – poproki esiprole Andres Herkel: Mahatma Gandhi, võimalik ainult Indias (1) Tallinn 800: massimeedia keskaja moodi EKI keelekool: miks kannavad naised läbivalt vaid pükse? Suurest kunstist ja spermaloikudest Milleks Achilleusele see kand? Vikerkaar loeb. Georges Frédéric Parrot – meie oma Voltaire Sõitis nelja hiirega kuningalossi ette Nädala plaat: kantrimehe ootamatu kitarri-süntpop- postapokalüpsis Mesikäpa juhtkiri: Albaania tippkohtumine nihutas maailma jõujooni Mesikäpp. Mimmu blogi: mida naised mehelt voodis ootavad Mesikäpp. Jõulud tulevad – tee mehaaniline part! Ajaloo varasalvest: naljakaid vilju Aja auk: tantsumuusika sünd MTV vaimust Arter Andres Tarand: seda ma küll ei mäleta, et suurriikidel oleks eesotsas olnud sellised lollpead (102) Ikka see eestlaseks olemise asi (5) Kõigi maade vanamehed, ühinege! Eestlanna viis maailma metropolides kokku kalli kunsti ja kuulsad kompaniid Alasti rahvas, tasuta baarid ja totaalne vabadus (13) Kirgi küttev kunstiriitus (1) Kulgemise valu ja võlu Tordimoele meeldib mini Sõbranna eksperiment: kas romantismiajastu naine jääb tänapäeva Tallinnas hätta? 100 kilovatti õnne. Mootorratas, mis tekitab sõltuvust. Hooaja viimane sõiduproov Meid ähvardavad kosmosepommid (3) Mis imelik hais!? Need on ju kümme aastat pesemata teksad! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kirgi küttev kunstiriitus 

3 min lugemist
Evelin Espenberg FOTO: Erakogu

Burning Man on koht, kus saad nädal aega jutti olla see, kes sa oled.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ma pole teab mis suur festivalisõltlane ja iga aastaga muutun oma valikutes nõudlikumaks. Kaks aastat tagasi Burning Manist kuuldes äratasid kohe huvi nii selle kontseptsioon, asukoht kui ka mastaapsus. Olen väga rõõmus, et seal ära käisin, sest peavoolustumisest hoolimata on tegu maailma mastaabis täiesti ainulaadse sündmusega. Katarsist küll otseselt ei saabunud, nagu mõni allikas tõotas, kuid kahtlemata mõistan nüüd paremini kõiki, kes kinnitavad: Burning Manile saabud justkui koju ja saad seal olla ühe nädala aastas just see, kes olla tahad.

Burning Man on üheks nädalaks inimtühja kivikõrbe püstitatud eksperimentaalne linn, kus tähtsad märksõnad on kapitalismivastasus, väljendusvabadus, kogukond ja (parema tõlke puudumisel) iseenda peale lootmine. Iga osaleja on linna kodanik ja ideaalis aktiivne panustaja. Näiteks minu sinna kutsuja, hea sõber ja veteranosaleja Los Angelesest, panustab kogukonna heaolusse juba kümmekond aastat kolmekorruselise vaatetorni püstitamisega.

04.10.2019 07.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto