Sisukord
Reis & elustiil
Tänane leht
03.10.2019
Eesti Tuuleenergia patiseis võib laheneda uute radaritega (14) Eesti ostab Lõuna-Korealt liikursuurtükke juurde (49) Varahommik Tallinna joomaurgastes: kunded kardavad tuleviku pärast Majandus Robert Kitt: pensionireform pole üdini halb (4) Järvik asus kalatootjat kaitsma (5) Välismaa Zelenskõi andis survele järele (6) Indias mälestati rahva isa 150. sünniaastapäeva Johnson esitas Euroopa Liidule ultimaatumi Arvamus Martin Kutti: Ukraina astus lõksu (31) Postimees 1939. aastal: wastastikuse abistamise pakt Nõukogude Liiduga ratifitseeriti (4) Lauri Vahtre: sallimatusest on saanud tont (22) Andres Herkel: rahvusluse privileeg pole üksnes suurte riigirahvaste jaoks (8) Kaarel Ots: ainult elektriautoga sõites ja vähem liha süües kliimasoojenemist ei peata (4) Juhtkiri: ministril on kõik selge (14) Meie Eesti Iga seitsmendal tööealisel ei ole püsivat ravikindlustust (3) Kultuur Evestus: tundsin end Vabas Lavas tankistina (2) Märt Meose vastulause Evestusele: kõik on korrektne! (1) Nobeli kirjanduspreemia ootab segaduste aja lõppu (1) Sport PM Walesis. Evans soovib rallisse naastes taas koduradadel valitseda PM Dohas. Saltomehed said Doha publiku rõkkama (1) Tartul väike edu – pluss kuus on parem kui null Tallinna Selver asub kõigutama kuldse trio hegemooniat Reis Kui unistad nutivabadest lastest, sõida Tarifale Maa Elu Piimatootjad peavad tekkinud olukorda lausa masendavaks (3) Põllumehed pettusid maaelu toetavana tundunud valitsuses Keskmine meesaak jäi tagasihoidlikuks Riik tahab rohkem kaupa raudteele suunata (2) Kaubaveo maht sadamates taastub (1) Sadamast läheb välja turvas ja puit, sisse tuleb sool ja killustik Paljud Eesti saunad on tuleohtlikud Maal elamist takistab eluaseme puudus (1) Saarlased panid uskumatu kokkusattumuse enda heaks tööle – sündis tänavune parim mahetoit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kui unistad nutivabadest lastest, sõida Tarifale

5 min lugemist
  • Andaluusia Lõuna-Hispaanias pakub avastamisrõõmu ja Metsikut Läänt.
  • Rannamõnud, flamenko ja šerri on vaid osa sealsest kultuurist.
  • Kuidas käituda ja mida teha, kui rendiautosse sisse murtakse?
  • Hispaanias on suhtlemisoskus kõige alus.
Ja päike tõuseb. Varahommik liivadüünide vahel.  FOTO: Marju Gellert

Lõuna-Hispaania on imeline piirkond, kus on palju näha ja teha. Vapustav loodus, mäed ja rahvuspargid, väikesed valged külakesed, vanad ajaloolised linnad mauriaegsete kindluste ja lossidega, lakkamatult juttu vadistavat rahvast täis välikohvikud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Meie lustaka seltskonna seiklusrikas reis sai alguse Málaga lennujaamast, kust kaks eestlasi täis topitud rendiautot teele asusid. Ikka Andaluusiat avastama ning möödaminnes ka rannamõnusid nautima. Otsustame vahepeale jäävad kuurortlinnad vahele jätta ja teha esimese ujumispeatuse hoopis 160 kilomeetri kaugusele jääva Tarifa piirkonna mõnes poolmetsikus rannas.

Tarifa ise on väike armas 18 000 elanikuga linnake ning ühtlasi ka Mandri-Euroopa lõunapoolseim tipp, kus saavad kokku Atlandi ookean ja Vahemeri ning kõigest 15 kilomeetri kaugusel üle Gibraltari väina paistab Aafrika mägine siluett.

Tarifa on lohesurfarite paradiis, kus peaaegu alati näeb rannas liuglemas lugematul arvul surfareid. Juba see vaatepilt ise tekitab vaba ja õnneliku tunde, mis siis veel rääkida asjaosalistest endist, kes seal lainete peal rõõmsalt ringi vuhisevad.

02.10.2019 04.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto