Sisukord
Majandus
Postimees
03.10.2019
Eesti Tuuleenergia patiseis võib laheneda uute radaritega (14) Eesti ostab Lõuna-Korealt liikursuurtükke juurde (49) Varahommik Tallinna joomaurgastes: kunded kardavad tuleviku pärast (1) Majandus Robert Kitt: pensionireform pole üdini halb (4) Järvik asus kalatootjat kaitsma (5) Välismaa Zelenskõi andis survele järele (6) Indias mälestati rahva isa 150. sünniaastapäeva Johnson esitas Euroopa Liidule ultimaatumi Arvamus Martin Kutti: Ukraina astus lõksu (31) Postimees 1939. aastal: wastastikuse abistamise pakt Nõukogude Liiduga ratifitseeriti (4) Lauri Vahtre: sallimatusest on saanud tont (22) Andres Herkel: rahvusluse privileeg pole üksnes suurte riigirahvaste jaoks (8) Kaarel Ots: ainult elektriautoga sõites ja vähem liha süües kliimasoojenemist ei peata (4) Juhtkiri: ministril on kõik selge (14) Meie Eesti Iga seitsmendal tööealisel ei ole püsivat ravikindlustust (3) Kultuur Evestus: tundsin end Vabas Lavas tankistina (2) Märt Meose vastulause Evestusele: kõik on korrektne! (1) Nobeli kirjanduspreemia ootab segaduste aja lõppu (1) Sport PM Walesis. Evans soovib rallisse naastes taas koduradadel valitseda PM Dohas. Saltomehed said Doha publiku rõkkama (1) Tartul väike edu – pluss kuus on parem kui null Tallinna Selver asub kõigutama kuldse trio hegemooniat Reis Kui unistad nutivabadest lastest, sõida Tarifale Maa Elu Piimatootjad peavad tekkinud olukorda lausa masendavaks (3) Põllumehed pettusid maaelu toetavana tundunud valitsuses Keskmine meesaak jäi tagasihoidlikuks Riik tahab rohkem kaupa raudteele suunata (2) Kaubaveo maht sadamates taastub (1) Sadamast läheb välja turvas ja puit, sisse tuleb sool ja killustik Paljud Eesti saunad on tuleohtlikud Maal elamist takistab eluaseme puudus (1) Saarlased panid uskumatu kokkusattumuse enda heaks tööle – sündis tänavune parim mahetoit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Robert Kitt: pensionireform pole üdini halb

6 min lugemist
Robert Kiti sõnul pole ta praeguseks veel otsustanud, mis valdkonnas ta edaspidi tegutseb. Samas ei pruugi see enam olla pangandus. FOTO: Eero Vabamägi

Rahapesuskandaali keerises Swedbank Eesti juhi kohast ilma jäänud Robert Kitt (42) rääkis intervjuus Postimehele, mida ta arvab enda tagandamisest, miks võib võõrtööjõud Eesti majandusele karuteene teha ning kuidas korraldada kõrgharidus ümber nii, et see ka päriselt ühiskonna huve teeniks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui palju näete rahapesuskandaalides seda, et minevikusündmustele antakse hinnanguid praeguste teadmiste ja uute seaduste alusel, mis toona ei kehtinudki?

See on tõesti nii. Sellega seoses meenub mulle nn Panama paberite skandaal (2016. aasta suvel lahvatas skandaal, kus tuli avalikuks, et paljud prominendid, teiste seas eestlased, on kasutanud maksude optimeerimiseks offshore-firmasid – toim).

Kuni sinnani oli paradigma see, et skeemid ja välismaised kehad, n-ö offshore’id, pole keelatud. Pärast skandaali paradigma vahetus: offshore’id pole küll keelatud, aga need pole enam ühiskonnas normina aktsepteeritud. Samamoodi pole enam vastuvõetavad tavad, mis valitsesid 1990. aastate ärikultuuris.

Kui rahapesukahtluste juurde tagasi tulla, siis muutunud pole mitte ainult seadused ja järelevalve, vaid meil on praegu ka oluliselt rohkem infot. Kui näiteks aastal 2012 ei tundunud meile mingi tehing imelik, siis nüüd, kui meil on kasutada palju suurem andmebaas ja taust, võib seesama tehing kahtlaseks osutuda. Aga toona me seda ei teadnud. Sellega tuleb hinnangute andjatel kindlasti arvestada.

02.10.2019 04.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto