R, 27.01.2023

PM Walesis. Evans soovib rallisse naastes taas koduradadel valitseda

Karl-Joosep Küngas
PM Walesis. Evans soovib rallisse naastes taas koduradadel valitseda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Elfyn Evans eelmisel hooajal Walesis kihutamas.
Elfyn Evans eelmisel hooajal Walesis kihutamas. Foto: David Davies/PA Wire/PA Images/Scanpix

Koduradadel MM-karusselli naasev Elfyn Evans on täis tahtmist ja ta võidunälg on äärmiselt suur. Lõuna-Walesist pärit 30-aastane rallimees on karjääri jooksul jõudnud mitu korda poodiumile, kuid seni ainus võit pärineb 2017. aastast, kui ta just Walesis konkurentidele alistamatuks jäi. Sel nädalavahetusel püüab Evans kodupubliku rõõmuks oma edu korrata.

Ilusale algusele järgnes ootamatu tõrge

Tänavune hooaeg algas M-Spordi esisõitjale üsna hästi. Kaks kolmandat kohta Mehhikost ja Korsikalt ning veel Rootsi, Tšiili, Portugali ja Sardiinia rallide esiviisiku tulemused hoidsid Briti sõitjat üldarvestuses kõrgel neljandal positsioonil. Rallimeeste suvepuhkuse ajal otsustas Evans teha Soome MM-etapiks ettevalmistusi Eestis, kus osales Rally Estonial. Olgugi et kokkuvõttes saavutas Evans WRC esimesel ametlikul promotsioonirallil Ott Tänaku, Andreas Mikkelseni ja Esapekka Lappi järel neljanda koha, vigastas ta juba Rally Estonia teisel katsel selga nii rängalt, et teha tuli väga pikk vigastuspaus. «Tegin selle aja jooksul palju taastusravi. Pidin sadu kordi tegema veidraid harjutusi, kuid ma teadsin, et see on kõik kiirema tagasituleku heaks. Nüüd tunnen juba kaks nädalat ennast taas väga hästi. Olen täielikult taastunud ja testisõitudel ei andnud mu keha mingeid valumärke. Olen väga elevil taas võistlustulle asumisest,» rääkis Evans Postimehele.

Suurte ootustega kodusele rallile vastu

Vägevate tulemustega hooaega alustanud Evans pidi arstide soovitusel loobuma nii Soome, Saksamaa kui ka Türgi MM-rallidest. Kokku oli Walesi rallitäht rallisõidust eemal

Märksõnad
Tagasi üles