Sisukord
Sport
Tänane leht
03.10.2019
Eesti Tuuleenergia patiseis võib laheneda uute radaritega (14) Eesti ostab Lõuna-Korealt liikursuurtükke juurde (49) Varahommik Tallinna joomaurgastes: kunded kardavad tuleviku pärast Majandus Robert Kitt: pensionireform pole üdini halb (4) Järvik asus kalatootjat kaitsma (5) Välismaa Zelenskõi andis survele järele (6) Indias mälestati rahva isa 150. sünniaastapäeva Johnson esitas Euroopa Liidule ultimaatumi Arvamus Martin Kutti: Ukraina astus lõksu (31) Postimees 1939. aastal: wastastikuse abistamise pakt Nõukogude Liiduga ratifitseeriti (4) Lauri Vahtre: sallimatusest on saanud tont (22) Andres Herkel: rahvusluse privileeg pole üksnes suurte riigirahvaste jaoks (8) Kaarel Ots: ainult elektriautoga sõites ja vähem liha süües kliimasoojenemist ei peata (4) Juhtkiri: ministril on kõik selge (14) Meie Eesti Iga seitsmendal tööealisel ei ole püsivat ravikindlustust (3) Kultuur Evestus: tundsin end Vabas Lavas tankistina (2) Märt Meose vastulause Evestusele: kõik on korrektne! (1) Nobeli kirjanduspreemia ootab segaduste aja lõppu (1) Sport PM Walesis. Evans soovib rallisse naastes taas koduradadel valitseda PM Dohas. Saltomehed said Doha publiku rõkkama (1) Tartul väike edu – pluss kuus on parem kui null Tallinna Selver asub kõigutama kuldse trio hegemooniat Reis Kui unistad nutivabadest lastest, sõida Tarifale Maa Elu Piimatootjad peavad tekkinud olukorda lausa masendavaks (3) Põllumehed pettusid maaelu toetavana tundunud valitsuses Keskmine meesaak jäi tagasihoidlikuks Riik tahab rohkem kaupa raudteele suunata (2) Kaubaveo maht sadamates taastub (1) Sadamast läheb välja turvas ja puit, sisse tuleb sool ja killustik Paljud Eesti saunad on tuleohtlikud Maal elamist takistab eluaseme puudus (1) Saarlased panid uskumatu kokkusattumuse enda heaks tööle – sündis tänavune parim mahetoit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartul väike edu – pluss kuus on parem kui null

2 min lugemist
Robert Valge (palliga) on Tartu üks liidreid. FOTO: Sille Annuk

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna naasmine eurosarja lõppes 78:72 võiduga Joensuu Kataja üle. Eelringist põhiturniirile pääsemiseks piisab nädala pärast võõrsil ka kuni viiepunktilisest kaotusest.

Tasavägises mängus juhtis kord üks, kord teine. Otsustavad sündmused hargnesid viimasel viiel minutil. Seisult 64:65 viis Kregor Hermet kahe kolmese abil Tartu ette 70:66. Ehkki pärast seda eksiti kamba peale hulgal vabavisetel, hoiti initsiatiivi lõpuni –​ Hermet tabas veel ühe väga tähtsa kaug- ja Robert Valge lähiviske, mõlemad jõudsid 21 punktini.

«Tegelikult algab kordusmängus kõik nullist,» mõtiskles Hermet. «Pigem oli võit mentaalses mõttes kasulik – esiteks saime hea emotsiooni ning teiseks teadmise, et oleme võimelised niisugust vastast võitma.»

Peatreener Priit Vene põrutas, et pluss kuus pole ikka päris null. «Minu meelest sai kokku kaks täitsa võrdset vastast. Korralik kehaarmee oli vastas, saime hakkama. Kui suudame teise samasuguse mängu veel teha, on kõik võimalik,» hindas tartlaste loots.

Vene saatis algviisikus väljakule Valge, Hermeti, Martynas Mažeika, Robin Kivi ja Adomas Drungilase. Kataja võõrleegionärid alustasid bravuurselt, tabasid järjest viskeid üle käte ja külalised pääsesid kuue minutiga ette 16:11. Seejärel tegi Tartu kiirelt 9 punkti visanud Kivi vedamisel spurdi ja juhtis esimeseks väikeseks vaheajaks 19:17. Kuid kiirelt läks põlema ka üks punane tuli – põhimängujuht Mažeikal oli teinud lausa neli isiklikku viga...

Samas võtmes möödusid ka kõik järgmised perioodid: esimesed minutid kuulusid vastastele, viimased kodumeeskonnale. Tähtis oli asjaolu, et tartlased ei lasknud tagasilöökidel end heidutada ega ühelgi väikesel mõõnal murda. Oluline oli esimese poolaja lõpp, kui kaitse tööle saadi ning 19:25 kaotusseis pöörati pika 19:6 spurdiga 38:31 eduks. Teisel poolajal oli rõõmustav tõdeda, et 22-aastased Hermet ja Valge suudavad enda õlule võtta liidrirolli.

«Mõned asjad tulid hästi välja, aga meil on ka palju parandamisruumi,» ütles Hermet. «Tänase emotsiooni pealt on hea edasi minna. Me ei andnud raskematel hetkedel alla, suutsime kaitses juurde panna. Mažeika oli pärast nelja vea tegemist tubli ja püsis lõpuni mängus, aitas rünnakut juhtida ja kaitses püüdsid teised teda aidata. Soomes peame lauapallid paremini kätte saama ja vabavisetel vähem eksima.»

Enda kolme tabava kaugviske kohta otsustavatel hetkedel tõdes Hermet, et muidugi on tore, kui endal hästi läheb, ent oluline on võistkonna võit ja asjaolu, et ta suutis sellesse oma panuse anda.

Peatreener Vene lisas, et kui suudeti teha loogilisi lahendusi, oli mäng ka tartlaste käes. Teinekord aga kingiti rumalate eksimuste järel vastastele liiga lihtsaid korve. «Vabavisked (28/18 – toim) pluss pallikaotused (18, vastastel 12 – toim). Panime tähtsal hetkel kolm vabaviset järjest mööda, nende arvelt võinuks edu suurem olla,» nentis Vene protokollile pilku heites esimesi asju, mida võiks teises mängus parandada.

«Vastased hoidsid päris head tempot ja nende kõik liinid on meie omadest suuremad. Peame kordusmänguks tegema teatud korrektuurid vastase põhitsentri vastu tegutsemisel,» lisas ta

Teine kohtumine peetakse 9. oktoobril Joensuus.

FIBA Europe Cup

Eelringi avamäng

Tartu Ülikool – Joensuu Kataja 78:72

Tartu: Hermet, Valge 21, Drungilas 12, 12 lp, 3 bl, Kivi 9, 7 rs, 4 vl, Mažeika, Vasiliauskas 5, Eelmäe 3, Parrol 2, Vene, Jürgenstein 0.

Kataja: Walters 19, 9 lp, Ogungbemi-Jackson 17, 6 rs, Aidoo 10, 6 rs, Ojala 9, Bradley 8, Alanen 6, Vanttaja 2, Herrala 1, Leppänen 0.

Seotud lood
02.10.2019 04.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto