Sisukord
Arter
Tänane leht
05.10.2019
Eesti Mis juhtus Utoopia külas tegelikult? Aasta lõpus sünnitajad on endiselt hädas (14) Majandus Swedbank ja Eesti on nagu yin ja yang (3) Välisinvestorid müüvad meie aktsiaid (2) Välismaa Trump kasutas diplomaate Zelenskõi mõjutamiseks (1) Albaania ootab ELilt abi demokraatia ehitamisel Arvamus Juhtkiri: üheksa korda mõõda… (3) Bretty Sarapuu: Eesti klantspildi taga mädaneb (36) Väljateenitud hõbemedal Kahe tera vahel (2) Rahumeelne riigipea Swedbanki kodukoristaja (1) Sport PM Dohas. Julge, põnev ja keeruline teekond maailma tippu Taavi Libe kolumn: kergejõustik vaagub õõnsate vilede ja tulede varjus hinge (1) PM Walesis. Rallisõitjad pole WRC muudatustega rahul Kliima Kliima kõrval on meil käsil veel kolm kriisi (6) Merendus Eestlased magasid elektripaatide turu võidujooksu stardi maha AK Bruce Springsteen – poproki esiprole Andres Herkel: Mahatma Gandhi, võimalik ainult Indias (1) Tallinn 800: massimeedia keskaja moodi EKI keelekool: miks kannavad naised läbivalt vaid pükse? Suurest kunstist ja spermaloikudest Milleks Achilleusele see kand? Vikerkaar loeb. Georges Frédéric Parrot – meie oma Voltaire Sõitis nelja hiirega kuningalossi ette Nädala plaat: kantrimehe ootamatu kitarri-süntpop- postapokalüpsis Mesikäpa juhtkiri: Albaania tippkohtumine nihutas maailma jõujooni Mesikäpp. Mimmu blogi: mida naised mehelt voodis ootavad Mesikäpp. Jõulud tulevad – tee mehaaniline part! Ajaloo varasalvest: naljakaid vilju Aja auk: tantsumuusika sünd MTV vaimust Arter Andres Tarand: seda ma küll ei mäleta, et suurriikidel oleks eesotsas olnud sellised lollpead (102) Ikka see eestlaseks olemise asi (5) Kõigi maade vanamehed, ühinege! Eestlanna viis maailma metropolides kokku kalli kunsti ja kuulsad kompaniid Alasti rahvas, tasuta baarid ja totaalne vabadus (13) Kirgi küttev kunstiriitus (1) Kulgemise valu ja võlu Tordimoele meeldib mini Sõbranna eksperiment: kas romantismiajastu naine jääb tänapäeva Tallinnas hätta? 100 kilovatti õnne. Mootorratas, mis tekitab sõltuvust. Hooaja viimane sõiduproov Meid ähvardavad kosmosepommid (3) Mis imelik hais!? Need on ju kümme aastat pesemata teksad! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eestlanna viis maailma metropolides kokku kalli kunsti ja kuulsad kompaniid

6 min lugemist
Kai Kunstikeskuse programmi koordinaator Triin Metsla aitas aasta jooksul läbi viia kolme maailmakuulsat Frieze'i kunstimessi Londonis, New Yorgis ja Los Angeleses. Pildil Tallinnas Noblessneri sadamalinnakus. FOTO: Remo Tõnismäe

Esimese eestlasena sai noor kunstikoordinaator Triin Metsla veeta terve aasta maailma ühe kuulsama, Frieze’i kunstimessi korraldajana New Yorgis, Londonis ja Los Angeleses. Sellel, mis ta suurte firmade ja kuulsate kollektsionääride keskel koges, ei paistnud teinekord kunstiga kuigi palju pistmist olevat.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Näitleja Drew Barrymore, kes teenis eelmise kümnendi keskel oma hiilgeajal iga filmirolli pealt ligi tosin miljonit dollarit, jalutas kahe tütrega New Yorgis Randallsi saarel. Sinna, 1600 elanikuga maalapile, mis on pindalalt sama suur kui Manilaid Liivi lahes ning kus annavad tooni suur veepuhastusjaam, kaks psühhiaatriahaiglat ja mitu kodutute varjupaika, pole enamikul eales asja. Välja arvatud pool nädalat mais, mil saarele saabuvad ka kuulsad, jõukad ja kultuursed. Neid tõmbab sinna Frieze’i kunstimess, mis kuulub omasuguste seas maailmas suuruselt ja tähtsuselt absoluutsesse tippu.

Seal, vähetuntud Randallsi saarel Manhattani idakalda vastas märkas Frieze’i vippkülaliste seas Barrymore’i Triin Metsla. 28-aastane Metsla on suur kunstihuviline, Tallinna Kai kunstikeskuse programmi koordinaator ning sellest sügisest ka Eesti Kunstiakadeemia õppejõud. Tal oli Barrymore’ile ootamatu ettepanek.

Metsla oli hankinud endale New Yorgis

04.10.2019 07.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto