P, 4.06.2023

PM Dohas. USA sportlase dilemma: Ameerika jalgpall? Ei, tõkkesprint!

Kris Ilves
, reporter
Facebook Twitter
Comments
110 meetri tõkkejooksus maailmameistriks tulnud Grant Holloway võitles pärast finaali pisaratega.
110 meetri tõkkejooksus maailmameistriks tulnud Grant Holloway võitles pärast finaali pisaratega. Foto: Chine Nouvelle/SIPA//Scanpix

Üleeile Doha MMil 110 meetri tõkkejooksu finaalis triumfeerinud 21-aastane ameeriklane Grant Holloway seisis hiljuti silmitsi dilemmaga, ent kuulas oma südant ja on nüüd maailmameister. Suurem eesmärk on olla edukas järgmisel aastal toimuvatel Tokyo olümpiamängudel. Töö selle nimel käib.

«Ma mängisin keskkoolis Ameerika jalgpalli, aga ülikooli astudes pidin langetama otsuse. Mu vanemad küsisid minult: kas ma tahan olla NFLi (Ameerika jalgpalli profiliiga) mängija või olümpiasportlane? Ma kuulasin oma südant ja valisin olümpiaala,» kommenteeris värske tõkkesprindi maailmameister.

Kontaktsport on ohtlik

Holloway soovis ülikooli algul keskenduda nii Ameerika jalgpallile kui ka kergejõustikule, aga pidi siiski valima ühe, sest kahe alaga tegelemine pole selles vanuses enam mõistlik. USA sportlase vihjas, et valiku tegemisel mängis suurt rolli treener.

«Mu treener ütles mulle, et kui ma tahan tõkkesprindis parim olla, siis peaksin tema juurde jääma. Ta lubas mulle, et olen järgmiseks olümpiaks valmis. Ta on mees, kes peab oma sõna. Me moodustame suurepärase tiimi,» selgitas Holloway.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles