K, 29.11.2023

PM Walesis. Maailmameister Solberg paneb meelispaigas karjäärile punkti

Karl-Joosep Küngas
Facebook
Comments
Petter Solberg (paremal) andis poeg Oliverile teatepulga üle lemmikrallil Walesis.
Petter Solberg (paremal) andis poeg Oliverile teatepulga üle lemmikrallil Walesis. Foto: Volkswagen Motorsport

Kõigi rallisõprade pilgud on suunatud sel nädalavahetusel taas WRC sõitjate peale, kuid eriline on Walesi ralli ka perekond Solbergide pärast.

Põhja-Walesis sõidetaval rallil lõpetab oma sportlaskarjääri 2003. aasta WRC maailmameister Petter Solberg, kuid samas teeb suurmeistri poeg Oliver Solberg oma debüüdi suures rallis. Nii isa kui ka poeg lähevad võistlustulle WRC2 arvestuses, kus tõotab tulla üks aegade põnevaim heitlus esikohale. «Sõitsin viimati siin 2012. aastal ja sain testikilomeetreid 45 ehk ma pole vast parimas vormis, kuid kuue parema sekka tulemine oleks hea saavutus. Fännide rõõmuks püüan ikka võidukalt lõpetada,» sõnas vanameister Petter.

Kiiresti rallimaailma tippu

Papa Solbergil jääb seljataha edukas karjäär rallisõitjana, sest peale 2003. aasta tiitli on norralasel ette näidata ka kolm kokkuvõtte teist kohta ning üks kolmas koht. Debüüdi tegi 44-aastane Petter Solberg ​1998. aastal Rootsis, kus saavutas Toyota Celicaga kihutades 16. koha. Seejärel liitus rallimees Fordiga, kus teda edu ei saatnud. Tõelise läbimurde tegi rallimees Subaru roolis. 2001. aastal tõusis norralane Kreeka Akropolise rallil poodiumi teisele astmele.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles