Sisukord
Eesti
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (13) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (2) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (4) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (1) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (1) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (8) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Valitsus hakkab erarahaga riiki ehitama

3 min lugemist
Siseministeeriumi hoone Tallinnas Pikal tänaval on maja peremehe Mart Helme sõnul ebasobiv. Uue hoone ehitamiseks võiks tema arvates kaasata erainvestorid.   FOTO: Eero Vabamägi

Kahe kuu pärast peavad kõik ministeeriumid tegema valitsusele ettepanekud, mida saaks nende valdkonnas ellu viia ettevõtjate rahaga.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Ministeeriumitele on antud ülesanne teha detsembriks ettepanekud projektide kohta, mida võiks ellu viia PPP-projektina ehk avaliku ja erasektori koostöös. Seni on räägitud plaanist ettevõtjate toel valmis ehitada neljarajalised maanteed, ent nüüd tahetakse samal viisil valmis saada muidki rajatisi.

«Valitsuse soov on PPP-projekte näha. Me ei räägi ainult teedeehitusest, vaid soovime seda näha ka teistes valdkondades laiemalt,» sõnas peaminister Jüri Ratas eile valitsuse pressikonverentsil. Peale teeprojektide on fookuses ka hooned.

Siseminister Mart Helme ütles, et neil on välja pakkuda juba terve hulk projekte, mida avaliku ja erasektori koostöös ellu võiks viia. Ta tõi näiteks, et teoreetiliselt oleks eraraha toel võimalik välja ehitada kasvõi piir. «Piirirajatiste puhul on see üks alternatiiv, kui meil tekib ehitusvõimsustega probleeme, et võtame väljastpoolt, aga see on pigem teoreetiline variant. Esialgu loodame, et saame oma jõududega hakkama,» täpsustas Helme.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto