Sisukord
AK
Tänane leht
05.10.2019
Eesti Mis juhtus Utoopia külas tegelikult? Aasta lõpus sünnitajad on endiselt hädas (14) Majandus Swedbank ja Eesti on nagu yin ja yang (3) Välisinvestorid müüvad meie aktsiaid (2) Välismaa Trump kasutas diplomaate Zelenskõi mõjutamiseks (1) Albaania ootab ELilt abi demokraatia ehitamisel Arvamus Juhtkiri: üheksa korda mõõda… (3) Bretty Sarapuu: Eesti klantspildi taga mädaneb (36) Väljateenitud hõbemedal Kahe tera vahel (2) Rahumeelne riigipea Swedbanki kodukoristaja (1) Sport PM Dohas. Julge, põnev ja keeruline teekond maailma tippu Taavi Libe kolumn: kergejõustik vaagub õõnsate vilede ja tulede varjus hinge (1) PM Walesis. Rallisõitjad pole WRC muudatustega rahul Kliima Kliima kõrval on meil käsil veel kolm kriisi (6) Merendus Eestlased magasid elektripaatide turu võidujooksu stardi maha AK Bruce Springsteen – poproki esiprole Andres Herkel: Mahatma Gandhi, võimalik ainult Indias (1) Tallinn 800: massimeedia keskaja moodi EKI keelekool: miks kannavad naised läbivalt vaid pükse? Suurest kunstist ja spermaloikudest Milleks Achilleusele see kand? Vikerkaar loeb. Georges Frédéric Parrot – meie oma Voltaire Sõitis nelja hiirega kuningalossi ette Nädala plaat: kantrimehe ootamatu kitarri-süntpop- postapokalüpsis Mesikäpa juhtkiri: Albaania tippkohtumine nihutas maailma jõujooni Mesikäpp. Mimmu blogi: mida naised mehelt voodis ootavad Mesikäpp. Jõulud tulevad – tee mehaaniline part! Ajaloo varasalvest: naljakaid vilju Aja auk: tantsumuusika sünd MTV vaimust Arter Andres Tarand: seda ma küll ei mäleta, et suurriikidel oleks eesotsas olnud sellised lollpead (102) Ikka see eestlaseks olemise asi (5) Kõigi maade vanamehed, ühinege! Eestlanna viis maailma metropolides kokku kalli kunsti ja kuulsad kompaniid Alasti rahvas, tasuta baarid ja totaalne vabadus (13) Kirgi küttev kunstiriitus (1) Kulgemise valu ja võlu Tordimoele meeldib mini Sõbranna eksperiment: kas romantismiajastu naine jääb tänapäeva Tallinnas hätta? 100 kilovatti õnne. Mootorratas, mis tekitab sõltuvust. Hooaja viimane sõiduproov Meid ähvardavad kosmosepommid (3) Mis imelik hais!? Need on ju kümme aastat pesemata teksad! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Milleks Achilleusele see kand?

2 min lugemist
Carolin Kuuskmäe, "Ekraani taga". FOTO: Raamat

Carolin Kuuskmäe noorteromaani „Ekraani taga“ peategelane Sara on nii lai leht, et 300+ lehekülge ei ole selle ärakirjeldamiseks üldse palju. Lugu, mis algab peaaegu et vaguralt ettekandjarolli ja kaheteistkümnenda klassi kodutöödega, paneb need triviaalsed tegevused aega säästmata väga mitteargisesse konteksti.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Carolin Kuuskmäe ei ole siinkohal põrmugi fantaasiat kokku hoidnud – kui olete harjunud deus ex machina’t pigem viletsaks lahenduseks pidama, siis tuleks kiiresti ümber harjuda. Kui keegi on nii ogaralt lahe, siis on täiesti võimatu seda kõike kohe ette ära hoiatada ja lihtsurelikust lugejal tuleb lihtsalt leppida, et mäng käib hoopis teisel skaalal.

Tegelikult on raske otsustada, kas „Ekraani taga“ on kirjutatud üksnes siirast lustist luua tegelane, kes võimaldaks võimalikult palju puhast üleolekutundenaudingut ilma tüütute tagasilöökide ja madalhetkedeta, või on seal ka omajagu mõnuga üle võlli keeramise paroodiarõõmu.

Paroodialainel edasi mõeldes võiks mingit osa Sara-Sebastiani dünaamikast võtta ka väikese torkena ühe tüüpilise seebiooperi süžee aadressil. Veetakse kihla, naistemehest poisstegelane hakkab tõrjutud tütarlast tüütama ja... Ainult et Sara on multimiljonärist superkangelane, mitte mingi tõrjutud tütarlaps, ja ta tõepoolest teab, mida tahab või ei taha.

04.10.2019 07.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto