Sisukord
Arter
Tänane leht
05.10.2019
Eesti Mis juhtus Utoopia külas tegelikult? Aasta lõpus sünnitajad on endiselt hädas (14) Majandus Swedbank ja Eesti on nagu yin ja yang (3) Välisinvestorid müüvad meie aktsiaid (2) Välismaa Trump kasutas diplomaate Zelenskõi mõjutamiseks (1) Albaania ootab ELilt abi demokraatia ehitamisel Arvamus Juhtkiri: üheksa korda mõõda… (3) Bretty Sarapuu: Eesti klantspildi taga mädaneb (36) Väljateenitud hõbemedal Kahe tera vahel (2) Rahumeelne riigipea Swedbanki kodukoristaja (1) Sport PM Dohas. Julge, põnev ja keeruline teekond maailma tippu Taavi Libe kolumn: kergejõustik vaagub õõnsate vilede ja tulede varjus hinge (1) PM Walesis. Rallisõitjad pole WRC muudatustega rahul Kliima Kliima kõrval on meil käsil veel kolm kriisi (6) Merendus Eestlased magasid elektripaatide turu võidujooksu stardi maha AK Bruce Springsteen – poproki esiprole Andres Herkel: Mahatma Gandhi, võimalik ainult Indias (1) Tallinn 800: massimeedia keskaja moodi EKI keelekool: miks kannavad naised läbivalt vaid pükse? Suurest kunstist ja spermaloikudest Milleks Achilleusele see kand? Vikerkaar loeb. Georges Frédéric Parrot – meie oma Voltaire Sõitis nelja hiirega kuningalossi ette Nädala plaat: kantrimehe ootamatu kitarri-süntpop- postapokalüpsis Mesikäpa juhtkiri: Albaania tippkohtumine nihutas maailma jõujooni Mesikäpp. Mimmu blogi: mida naised mehelt voodis ootavad Mesikäpp. Jõulud tulevad – tee mehaaniline part! Ajaloo varasalvest: naljakaid vilju Aja auk: tantsumuusika sünd MTV vaimust Arter Andres Tarand: seda ma küll ei mäleta, et suurriikidel oleks eesotsas olnud sellised lollpead (102) Ikka see eestlaseks olemise asi (5) Kõigi maade vanamehed, ühinege! Eestlanna viis maailma metropolides kokku kalli kunsti ja kuulsad kompaniid Alasti rahvas, tasuta baarid ja totaalne vabadus (13) Kirgi küttev kunstiriitus (1) Kulgemise valu ja võlu Tordimoele meeldib mini Sõbranna eksperiment: kas romantismiajastu naine jääb tänapäeva Tallinnas hätta? 100 kilovatti õnne. Mootorratas, mis tekitab sõltuvust. Hooaja viimane sõiduproov Meid ähvardavad kosmosepommid (3) Mis imelik hais!? Need on ju kümme aastat pesemata teksad! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mis imelik hais!? Need on ju kümme aastat pesemata teksad!

3 min lugemist
Teksad aial FOTO: shutterstock.com

Kas riiete liiga sage masinaga pesemine on ikka okei? Legendaarse teksafirma Levi’s juht Chip Bergh jagas kevadel lahkesti intervjuusid, sest 166 aastat vana firma Levi Strauss naasis siis börsile. Kuid ajakirjanikke ei huvitanud üldse mitte see.

Enim tähelepanu sai lause, mida Bergh oli öelnud juba viis aastat tagasi ning mida ta oli nõus lahkesti kordama – nimelt et ta pole oma lemmikteksaseid juba kümme aastat pesumasinasse pannud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«See on tõsi,» kinnitas Bergh Washington Postile antud lühiintervjuus, avaldades kahetsust, et tal polnud Wall Streeti börsi avakella helistamisel jalas oma lemmikteksaseid Levi’s 501. Bergh selgitas, et ta siiski puhastab oma teksaseid – kui kastmetilk pükstele kukub, siis küürib ta plekiga kohta. Kui aga püksid on tõsiselt määrdunud, peseb ta neid käsitsi külmas vees.

Pesumasinad kulutavad ohjeldamatult vett, põhjendas Bergh. Pealegi – nagu paljud teksafännid on veendunud – lõhub pesumasin teksariiet, masinpesuga saavad väärt püksid rikutud ega pea kaua vastu. Seega, kui jutt käib teksapükstest, ei mingit pesumasinat ega kuivateid.

Bergh naljatles, et lause «Teksaseid ei pesta» jõuab ilmselt tema hauakivile, samas vaevalt hakkab keegi meenutama tema saavutusi firma tippjuhina.

Bergh on vaid üks neist, kes tänavu rääkinud sellest, et pesumasinad lõhuvad riideid ning neid ei pea sugugi nii sageli pesema.

Aga ilmselt uhab enamikus Eesti lastega majapidamistes masin pesta iga päev ja tihti lendavad rõivad trumlisse vaid ühel proosalisel põhjusel: see oli mul korra seljas. Aga oli siis ka määrdunud?

04.10.2019 07.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto