Sisukord
Arter
Tänane leht
05.10.2019
Eesti Mis juhtus Utoopia külas tegelikult? Aasta lõpus sünnitajad on endiselt hädas (14) Majandus Swedbank ja Eesti on nagu yin ja yang (3) Välisinvestorid müüvad meie aktsiaid (2) Välismaa Trump kasutas diplomaate Zelenskõi mõjutamiseks (1) Albaania ootab ELilt abi demokraatia ehitamisel Arvamus Juhtkiri: üheksa korda mõõda… (3) Bretty Sarapuu: Eesti klantspildi taga mädaneb (36) Väljateenitud hõbemedal Kahe tera vahel (2) Rahumeelne riigipea Swedbanki kodukoristaja (1) Sport PM Dohas. Julge, põnev ja keeruline teekond maailma tippu Taavi Libe kolumn: kergejõustik vaagub õõnsate vilede ja tulede varjus hinge (1) PM Walesis. Rallisõitjad pole WRC muudatustega rahul Kliima Kliima kõrval on meil käsil veel kolm kriisi (6) Merendus Eestlased magasid elektripaatide turu võidujooksu stardi maha AK Bruce Springsteen – poproki esiprole Andres Herkel: Mahatma Gandhi, võimalik ainult Indias (1) Tallinn 800: massimeedia keskaja moodi EKI keelekool: miks kannavad naised läbivalt vaid pükse? Suurest kunstist ja spermaloikudest Milleks Achilleusele see kand? Vikerkaar loeb. Georges Frédéric Parrot – meie oma Voltaire Sõitis nelja hiirega kuningalossi ette Nädala plaat: kantrimehe ootamatu kitarri-süntpop- postapokalüpsis Mesikäpa juhtkiri: Albaania tippkohtumine nihutas maailma jõujooni Mesikäpp. Mimmu blogi: mida naised mehelt voodis ootavad Mesikäpp. Jõulud tulevad – tee mehaaniline part! Ajaloo varasalvest: naljakaid vilju Aja auk: tantsumuusika sünd MTV vaimust Arter Andres Tarand: seda ma küll ei mäleta, et suurriikidel oleks eesotsas olnud sellised lollpead (102) Ikka see eestlaseks olemise asi (5) Kõigi maade vanamehed, ühinege! Eestlanna viis maailma metropolides kokku kalli kunsti ja kuulsad kompaniid Alasti rahvas, tasuta baarid ja totaalne vabadus (13) Kirgi küttev kunstiriitus (1) Kulgemise valu ja võlu Tordimoele meeldib mini Sõbranna eksperiment: kas romantismiajastu naine jääb tänapäeva Tallinnas hätta? 100 kilovatti õnne. Mootorratas, mis tekitab sõltuvust. Hooaja viimane sõiduproov Meid ähvardavad kosmosepommid (3) Mis imelik hais!? Need on ju kümme aastat pesemata teksad! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ikka see eestlaseks olemise asi

2 min lugemist
Kuku raadio saatejuht Neeme Raud.   FOTO: Erik Tikan/Postimees Grupp/scanpix Baltics
Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Minu jaoks saabub iganädalane rõõm laupäeva hommikul, kui saan tegeleda just sellega, mis mind kunagi ajakirjanduse juurde tõi – esineda raadios. Kuku laupäevahommikutel saan teha veel üht asja, mis meeldib: vaadata ja käsitleda eri nurkade alt neid lugematuid niite, mis seovad Eestit muu maailmaga. Mida enam ma võõrastes maades ringi sõidan, seda enam tunnetan kaht asja: esiteks, kui hea, et on olemas koht, kuhu tulla tagasi – koju –, ja teiseks, kui tahame hästi elada, peame maailmas oma asju ajama väga targalt. Ja veel: kui oluline on meile väikese rahva esindajatena, et meid suures maailmas suurte masside keskel eestlastena üldse tähele pannakse.

Ausalt, ma ei ole kohanud ühtegi eestlast, kes väidaks, et meie maa ja rahvas ongi maailma naba. Küll aga olen just sel aastal üha enam kuulnud ja näinud neid, kes alavääristavad teisi rahvusi ja muud ilma, pidades meid teistest paremaks pelgalt seepärast, et oleme eestlased.

04.10.2019 07.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto