Sisukord
Arter
Postimees
05.10.2019
Eesti Mis juhtus Utoopia külas tegelikult? Aasta lõpus sünnitajad on endiselt hädas (14) Majandus Swedbank ja Eesti on nagu yin ja yang (3) Välisinvestorid müüvad meie aktsiaid (2) Välismaa Trump kasutas diplomaate Zelenskõi mõjutamiseks (1) Albaania ootab ELilt abi demokraatia ehitamisel Arvamus Juhtkiri: üheksa korda mõõda… (3) Bretty Sarapuu: Eesti klantspildi taga mädaneb (38) Väljateenitud hõbemedal Kahe tera vahel (2) Rahumeelne riigipea Swedbanki kodukoristaja (1) Sport PM Dohas. Julge, põnev ja keeruline teekond maailma tippu Taavi Libe kolumn: kergejõustik vaagub õõnsate vilede ja tulede varjus hinge (1) PM Walesis. Rallisõitjad pole WRC muudatustega rahul Kliima Kliima kõrval on meil käsil veel kolm kriisi (6) Merendus Eestlased magasid elektripaatide turu võidujooksu stardi maha AK Bruce Springsteen – poproki esiprole Andres Herkel: Mahatma Gandhi, võimalik ainult Indias (1) Tallinn 800: massimeedia keskaja moodi EKI keelekool: miks kannavad naised läbivalt vaid pükse? Suurest kunstist ja spermaloikudest Milleks Achilleusele see kand? Vikerkaar loeb. Georges Frédéric Parrot – meie oma Voltaire Sõitis nelja hiirega kuningalossi ette Nädala plaat: kantrimehe ootamatu kitarri-süntpop- postapokalüpsis Mesikäpa juhtkiri: Albaania tippkohtumine nihutas maailma jõujooni Mesikäpp. Mimmu blogi: mida naised mehelt voodis ootavad Mesikäpp. Jõulud tulevad – tee mehaaniline part! Ajaloo varasalvest: naljakaid vilju Aja auk: tantsumuusika sünd MTV vaimust Arter Andres Tarand: seda ma küll ei mäleta, et suurriikidel oleks eesotsas olnud sellised lollpead (106) Ikka see eestlaseks olemise asi (5) Kõigi maade vanamehed, ühinege! Eestlanna viis maailma metropolides kokku kalli kunsti ja kuulsad kompaniid Alasti rahvas, tasuta baarid ja totaalne vabadus (13) Kirgi küttev kunstiriitus (1) Kulgemise valu ja võlu Tordimoele meeldib mini Sõbranna eksperiment: kas romantismiajastu naine jääb tänapäeva Tallinnas hätta? 100 kilovatti õnne. Mootorratas, mis tekitab sõltuvust. Hooaja viimane sõiduproov Meid ähvardavad kosmosepommid (3) Mis imelik hais!? Need on ju kümme aastat pesemata teksad! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kõigi maade vanamehed, ühinege!

3 min lugemist
Laupäeval esilinastub täispikk "Vanamehe film", kus nimitegelane peab üles leidma kadunud lehma, kes vajab hädasti lüpsmist. FOTO: Kaader filmist
Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

See tundus nii vale! Olin sõitnud üle saja kilomeetri, et olla kohas, mis on minu meelest lähim sellele, kus «Vanamehe multika» tegevustik võiks toimuda. Linna pehmetoolikino ja paisumaisihais ei sobinud vähemalt mõttes üldse mitte.

Multifilmiavarat maastikku siin ei ole, aga see pole ka tuuline Viimsi, mille viimasest lehmast räägitakse legende. Samal ajal kui kohas, kus see lehm tosin aastat tagasi rohtu mäletses, lüüakse uue arenduse tarbeks vaiu maasse.

Loomulikult pole need lehmavaiad.

Olin Piusal. Kuusteist aastat tagasi intervjueerisin selle küla nelja viimast elanikku, rongiliiklus oli äsja katkenud. Piusa oli Eesti mõistes maailmalõpp. On tänini.

Inimesed olid omal ajal kaevanud sinna koopaid, et neis koobastes leiduvast imepeenest liivast Järvakandis pudeleid sulatada. Koopad hakkasid meeldima nahkhiirtele. Arvatakse, et talviti tukub Piusa koobaste lagedes rippudes kuni 3500 nahkhiirt.

Koopad pole nüüd enam inimese kondamise koht. Need on ohtlikud ja kuigi huvilised võivad giidi saatel koopauksest korraks sisse kaeda, ei saa neis vabalt küünlavalgel seigelda ega tudengiristimisi korralda. Nüüd on siin kandis euroraha eest ehitatud suurte klaasakendega uhke külastuskeskus, kus ammutada täpsemat teavet nahkhiirte, liivakoobaste ja kogu ümbruskonna kohta.

04.10.2019 07.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto