Sisukord
AK
Tänane leht
05.10.2019
Eesti Mis juhtus Utoopia külas tegelikult? Aasta lõpus sünnitajad on endiselt hädas (14) Majandus Swedbank ja Eesti on nagu yin ja yang (3) Välisinvestorid müüvad meie aktsiaid (2) Välismaa Trump kasutas diplomaate Zelenskõi mõjutamiseks (1) Albaania ootab ELilt abi demokraatia ehitamisel Arvamus Juhtkiri: üheksa korda mõõda… (3) Bretty Sarapuu: Eesti klantspildi taga mädaneb (36) Väljateenitud hõbemedal Kahe tera vahel (2) Rahumeelne riigipea Swedbanki kodukoristaja (1) Sport PM Dohas. Julge, põnev ja keeruline teekond maailma tippu Taavi Libe kolumn: kergejõustik vaagub õõnsate vilede ja tulede varjus hinge (1) PM Walesis. Rallisõitjad pole WRC muudatustega rahul Kliima Kliima kõrval on meil käsil veel kolm kriisi (6) Merendus Eestlased magasid elektripaatide turu võidujooksu stardi maha AK Bruce Springsteen – poproki esiprole Andres Herkel: Mahatma Gandhi, võimalik ainult Indias (1) Tallinn 800: massimeedia keskaja moodi EKI keelekool: miks kannavad naised läbivalt vaid pükse? Suurest kunstist ja spermaloikudest Milleks Achilleusele see kand? Vikerkaar loeb. Georges Frédéric Parrot – meie oma Voltaire Sõitis nelja hiirega kuningalossi ette Nädala plaat: kantrimehe ootamatu kitarri-süntpop- postapokalüpsis Mesikäpa juhtkiri: Albaania tippkohtumine nihutas maailma jõujooni Mesikäpp. Mimmu blogi: mida naised mehelt voodis ootavad Mesikäpp. Jõulud tulevad – tee mehaaniline part! Ajaloo varasalvest: naljakaid vilju Aja auk: tantsumuusika sünd MTV vaimust Arter Andres Tarand: seda ma küll ei mäleta, et suurriikidel oleks eesotsas olnud sellised lollpead (102) Ikka see eestlaseks olemise asi (5) Kõigi maade vanamehed, ühinege! Eestlanna viis maailma metropolides kokku kalli kunsti ja kuulsad kompaniid Alasti rahvas, tasuta baarid ja totaalne vabadus (13) Kirgi küttev kunstiriitus (1) Kulgemise valu ja võlu Tordimoele meeldib mini Sõbranna eksperiment: kas romantismiajastu naine jääb tänapäeva Tallinnas hätta? 100 kilovatti õnne. Mootorratas, mis tekitab sõltuvust. Hooaja viimane sõiduproov Meid ähvardavad kosmosepommid (3) Mis imelik hais!? Need on ju kümme aastat pesemata teksad! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aja auk: tantsumuusika sünd MTV vaimust

2 min lugemist
M/A/R/R/S, «Pump Up The Volume». FOTO: Albumikujundus

M/A/R/R/S-i „Pump Up The Volume“ on üks kõigi aegade tuntumaid house-palasid ja ühtlasi üks esimesi briti house’i näiteid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Omal ajal mängiti seda MTVs 15 korda päevas ja nii mõnegi jaoks on see üks neid lugusid, mida ta enam kunagi kuulata ei taha. Ühtlasi oli see lugu 1987. aasta oktoobri alguses teist nädalat Briti edetabeli number üks, tähistades sellisena esimest tantsupõrandatele või DJdele mõeldud loost saanud pophitti ja number ühte. „Pump Up The Volume“ koosnes umbes 250 sämplist ning vallandas mõneks ajaks sarnase meetodiga tehtud house-lugude buumi. Buumi peatse lõppemise põhjuseks oli esteetiline asjaolu, et lugudes kasutavad sämplid hakkasid liialt korduma ja muutusid üksluisteks. Nagu fenomenidega sageli, oli selle sünnilugu mõnevõrra kobavam, ent sellevõrra huvitavam kui lõpp-produkti ajalookivisse raiutud jälg.

Siinkirjutaja jaoks üks olulisimaid bände üldse, AR Kane, polnud oma senise plaadifirmaga One Little Indian rahul. Nad olid andnud välja „Lollita“-nimelise EP, mis eriti kuhugi ei jõudnud, või vähemalt selles mõttes ei jõudnud, nagu nemad olid tahtnud. Siis läksid AR Kane’i tüübid ühe teise olulise tolleaegse ja ka praeguse indie-label’i 4AD bossi Ivo Watts-Russelli jutule. Et meil on selline asi. Ivo Watts-Russell siis mõtles ja välja mõtles.

04.10.2019 07.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto