Sisukord
Majandus
Tänane leht
05.10.2019
Eesti Mis juhtus Utoopia külas tegelikult? Aasta lõpus sünnitajad on endiselt hädas (14) Majandus Swedbank ja Eesti on nagu yin ja yang (3) Välisinvestorid müüvad meie aktsiaid (2) Välismaa Trump kasutas diplomaate Zelenskõi mõjutamiseks (1) Albaania ootab ELilt abi demokraatia ehitamisel Arvamus Juhtkiri: üheksa korda mõõda… (3) Bretty Sarapuu: Eesti klantspildi taga mädaneb (36) Väljateenitud hõbemedal Kahe tera vahel (2) Rahumeelne riigipea Swedbanki kodukoristaja (1) Sport PM Dohas. Julge, põnev ja keeruline teekond maailma tippu Taavi Libe kolumn: kergejõustik vaagub õõnsate vilede ja tulede varjus hinge (1) PM Walesis. Rallisõitjad pole WRC muudatustega rahul Kliima Kliima kõrval on meil käsil veel kolm kriisi (6) Merendus Eestlased magasid elektripaatide turu võidujooksu stardi maha AK Bruce Springsteen – poproki esiprole Andres Herkel: Mahatma Gandhi, võimalik ainult Indias (1) Tallinn 800: massimeedia keskaja moodi EKI keelekool: miks kannavad naised läbivalt vaid pükse? Suurest kunstist ja spermaloikudest Milleks Achilleusele see kand? Vikerkaar loeb. Georges Frédéric Parrot – meie oma Voltaire Sõitis nelja hiirega kuningalossi ette Nädala plaat: kantrimehe ootamatu kitarri-süntpop- postapokalüpsis Mesikäpa juhtkiri: Albaania tippkohtumine nihutas maailma jõujooni Mesikäpp. Mimmu blogi: mida naised mehelt voodis ootavad Mesikäpp. Jõulud tulevad – tee mehaaniline part! Ajaloo varasalvest: naljakaid vilju Aja auk: tantsumuusika sünd MTV vaimust Arter Andres Tarand: seda ma küll ei mäleta, et suurriikidel oleks eesotsas olnud sellised lollpead (102) Ikka see eestlaseks olemise asi (5) Kõigi maade vanamehed, ühinege! Eestlanna viis maailma metropolides kokku kalli kunsti ja kuulsad kompaniid Alasti rahvas, tasuta baarid ja totaalne vabadus (13) Kirgi küttev kunstiriitus (1) Kulgemise valu ja võlu Tordimoele meeldib mini Sõbranna eksperiment: kas romantismiajastu naine jääb tänapäeva Tallinnas hätta? 100 kilovatti õnne. Mootorratas, mis tekitab sõltuvust. Hooaja viimane sõiduproov Meid ähvardavad kosmosepommid (3) Mis imelik hais!? Need on ju kümme aastat pesemata teksad! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Välisinvestorid müüvad meie aktsiaid

3 min lugemist
  • September on olnud ajalooliselt kehvim kuu Tallinna börsil.
  • Tallinna Kaubamaja aktsia on kahe aasta madalaimal tasemel.
  • Baltika läks KJK fondi kätte, aga jääb esialgu börsile.
  • LHV aktsiate lisamüük oli edukas.
FOTO: Pm

Aasta alguses liikusid meie börsiaktsiad üsna kenasti, siis aga trend pöördus. Mida kvartal edasi, seda hullemaks on börsil läinud. Aktsiahindade languse peamine põhjus on välisinvestorite müügisurve.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Jaanuaris kerkis börsiindeks OMXT tervelt 6,8 protsenti, aga see oli ka ainus helge kuu. Kui esimeses kvartalis tõusis indeks tugeva jaanuari toel 6,2 protsenti, siis teises kvartalis vaid 1,3 protsenti. Suvekuudel ehk kolmandas kvartalis tabas indeksit koguni pooleteiseprotsendiline langus. Ainus tõusukuu oli kolmandas kvartalis juuni.

September on meie börsi ajaloos olnud kõige kehvem kuu, mil nii OMXT kui ka selle eelkäija TALSE on langenud keskmiselt 3,1 protsenti. 24 aasta jooksul on septembris börsiindeks langenud tervelt 17 ja tõusnud vaid seitse korda.

Börsi põhinimekirja 15 aktsiast kerkisid selle aasta kolmandas kvartalis ainult viis. Tallinna Vee aktsia hind jäi samale tasemele ning tervelt üheksa aktsia hinda langes, neist neli odavnes vähemalt kümme protsenti.

04.10.2019 07.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto