Sisukord
Majandus
Postimees
05.10.2019
Eesti Mis juhtus Utoopia külas tegelikult? Aasta lõpus sünnitajad on endiselt hädas (14) Majandus Swedbank ja Eesti on nagu yin ja yang (3) Välisinvestorid müüvad meie aktsiaid (2) Välismaa Trump kasutas diplomaate Zelenskõi mõjutamiseks (1) Albaania ootab ELilt abi demokraatia ehitamisel Arvamus Juhtkiri: üheksa korda mõõda… (3) Bretty Sarapuu: Eesti klantspildi taga mädaneb (38) Väljateenitud hõbemedal Kahe tera vahel (2) Rahumeelne riigipea Swedbanki kodukoristaja (1) Sport PM Dohas. Julge, põnev ja keeruline teekond maailma tippu Taavi Libe kolumn: kergejõustik vaagub õõnsate vilede ja tulede varjus hinge (1) PM Walesis. Rallisõitjad pole WRC muudatustega rahul Kliima Kliima kõrval on meil käsil veel kolm kriisi (6) Merendus Eestlased magasid elektripaatide turu võidujooksu stardi maha AK Bruce Springsteen – poproki esiprole Andres Herkel: Mahatma Gandhi, võimalik ainult Indias (1) Tallinn 800: massimeedia keskaja moodi EKI keelekool: miks kannavad naised läbivalt vaid pükse? Suurest kunstist ja spermaloikudest Milleks Achilleusele see kand? Vikerkaar loeb. Georges Frédéric Parrot – meie oma Voltaire Sõitis nelja hiirega kuningalossi ette Nädala plaat: kantrimehe ootamatu kitarri-süntpop- postapokalüpsis Mesikäpa juhtkiri: Albaania tippkohtumine nihutas maailma jõujooni Mesikäpp. Mimmu blogi: mida naised mehelt voodis ootavad Mesikäpp. Jõulud tulevad – tee mehaaniline part! Ajaloo varasalvest: naljakaid vilju Aja auk: tantsumuusika sünd MTV vaimust Arter Andres Tarand: seda ma küll ei mäleta, et suurriikidel oleks eesotsas olnud sellised lollpead (106) Ikka see eestlaseks olemise asi (5) Kõigi maade vanamehed, ühinege! Eestlanna viis maailma metropolides kokku kalli kunsti ja kuulsad kompaniid Alasti rahvas, tasuta baarid ja totaalne vabadus (13) Kirgi küttev kunstiriitus (1) Kulgemise valu ja võlu Tordimoele meeldib mini Sõbranna eksperiment: kas romantismiajastu naine jääb tänapäeva Tallinnas hätta? 100 kilovatti õnne. Mootorratas, mis tekitab sõltuvust. Hooaja viimane sõiduproov Meid ähvardavad kosmosepommid (3) Mis imelik hais!? Need on ju kümme aastat pesemata teksad! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Swedbank ja Eesti on nagu yin ja yang

2 min lugemist
  • Swdbanki turuosa on pea pool Eesti pangandusturust
  • Swedbank peab Eestit oma koduturuks
  • Perssoni sõnul peab pank rahapesuprobleemist lahti saama
Swedbanki ajutise tegevjuhi ametit pidanud Anders Karlsson (vasakult teine), nõukogu esimees Göran Persson (vasakult kolmas) ja uus tegevjuht Jens Henriksson (vasakult neljas) kohtusid peaminister Jüri Ratasega eile Stenbocki majas.  FOTO: Eero Vabamägi

Swedbank on ülekaalukalt suurim Eestis tegutsev finantsinstitutsioon ning Balti riigid, eriti Eesti, on Swedbankile üks oluline turg. Eesti majandus ja Swedbank on nagu yin ja yang –​ üks ei saa teiseta ning lahutus oleks mõlemale ilmselt mitu korda fataalsem kui Ühendkuningriigi lahkumine Euroopa Liidust.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Moodustab ju Swedbank peaaegu poole meie pangandusturust ning enam kui kolmandiku kindlustusturust. Samal ajal on kaheksandik Swedbanki (grupi) eraklientidest ja peaaegu veerand äriklientidest Eestis.

Nii ei olegi Swedbank ilma Balti riikide ja Eestita eriti mõeldav ning väga keeruline on ette kujutada, et Swedbank võiks Eestist lahkuda.

04.10.2019 07.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto