Sisukord
Merendus
Tänane leht
05.10.2019
Eesti Mis juhtus Utoopia külas tegelikult? Aasta lõpus sünnitajad on endiselt hädas (14) Majandus Swedbank ja Eesti on nagu yin ja yang (3) Välisinvestorid müüvad meie aktsiaid (2) Välismaa Trump kasutas diplomaate Zelenskõi mõjutamiseks (1) Albaania ootab ELilt abi demokraatia ehitamisel Arvamus Juhtkiri: üheksa korda mõõda… (3) Bretty Sarapuu: Eesti klantspildi taga mädaneb (36) Väljateenitud hõbemedal Kahe tera vahel (2) Rahumeelne riigipea Swedbanki kodukoristaja (1) Sport PM Dohas. Julge, põnev ja keeruline teekond maailma tippu Taavi Libe kolumn: kergejõustik vaagub õõnsate vilede ja tulede varjus hinge (1) PM Walesis. Rallisõitjad pole WRC muudatustega rahul Kliima Kliima kõrval on meil käsil veel kolm kriisi (6) Merendus Eestlased magasid elektripaatide turu võidujooksu stardi maha AK Bruce Springsteen – poproki esiprole Andres Herkel: Mahatma Gandhi, võimalik ainult Indias (1) Tallinn 800: massimeedia keskaja moodi EKI keelekool: miks kannavad naised läbivalt vaid pükse? Suurest kunstist ja spermaloikudest Milleks Achilleusele see kand? Vikerkaar loeb. Georges Frédéric Parrot – meie oma Voltaire Sõitis nelja hiirega kuningalossi ette Nädala plaat: kantrimehe ootamatu kitarri-süntpop- postapokalüpsis Mesikäpa juhtkiri: Albaania tippkohtumine nihutas maailma jõujooni Mesikäpp. Mimmu blogi: mida naised mehelt voodis ootavad Mesikäpp. Jõulud tulevad – tee mehaaniline part! Ajaloo varasalvest: naljakaid vilju Aja auk: tantsumuusika sünd MTV vaimust Arter Andres Tarand: seda ma küll ei mäleta, et suurriikidel oleks eesotsas olnud sellised lollpead (102) Ikka see eestlaseks olemise asi (5) Kõigi maade vanamehed, ühinege! Eestlanna viis maailma metropolides kokku kalli kunsti ja kuulsad kompaniid Alasti rahvas, tasuta baarid ja totaalne vabadus (13) Kirgi küttev kunstiriitus (1) Kulgemise valu ja võlu Tordimoele meeldib mini Sõbranna eksperiment: kas romantismiajastu naine jääb tänapäeva Tallinnas hätta? 100 kilovatti õnne. Mootorratas, mis tekitab sõltuvust. Hooaja viimane sõiduproov Meid ähvardavad kosmosepommid (3) Mis imelik hais!? Need on ju kümme aastat pesemata teksad! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eestlased magasid elektripaatide turu võidujooksu stardi maha

4 min lugemist
Soomlaste Q30 hind –koguni 183 000 eurot – jääb lõbusõitjale või hobikalastajale liiga kalliks. FOTO: Lauri Rotko

Rööbiti akutõukside ja elektrijalgrataste buumiga on ka veeteedele ilmunud kerged elektriajamiga veesõidukid. Olemas on elektrijetid, akusurfilauad ja sukeldumisrobotid. Kopenhaageni kanalitel saab laenutada elektrilisi piknikupaate.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuigi elektrisõidukite tehnoloogia areneb kiiresti ja keskkonnasäästlikkus on moes, ei ole merede Tesla siiski veel sündinud. Eestiski on tehtud katseid akutoitel paate ehitada, kuid seeriatootmisest on veel vara rääkida.

Paratamatusega leppimisest sai kontseptsiooni alus

Soome elektripaaditootja Q-Yachts juhi Joakim Hildeni sõnul on nende elektripaadi Q30 kontseptsioon ainulaadne kogu maailmas.

«Oleme leppinud teadmisega, et akudega ei saa vee peal sõita samamoodi kui sisepõlemismootoriga. Täiskiirusel kihutav mootorpaat vajab kümme korda rohkem energiat kui sama palju kaaluv auto. Seepärast ei toimi lahendused, kus tavalise mootorpaadi kerele on paigaldatud elektrimootor ja akud,» selgitas Hilden.

04.10.2019 07.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto